Na Záhorí prespali úvodné dejstvo hry

Michalovce s prvou porážkou, opäť vyšli strelecky naprázdno. Po dlhej dobe si zachytal Matúš Kira.

Došlo už aj na Michalovčanov. Futbalisti z metropoly Zemplína utrpeli v sobotu večer prvú porážku v aktuálnej prvoligovej sezóne. V Senici prehrali 0:2, keď im nevyšlo predovšetkým úvodné dejstvo hry, v ktorom inkasovali oba góly. Tím zo Záhoria čakal na plný bodový zisk vo Fortuna lige poriadne dlho – od novembra minulého roka!

Dva rýchle góly

Žlto-modrí si trúfali niečo uhrať aj na opačnom konci republiky, ale ostalo iba pri slovách. Na senickom trávniku nenadviazali na predchádzajúce výkony a vrátili sa s prázdnymi rukami. „Zaspali sme úvod, začo nás domáci potrestali dvoma gólmi. Keďže my sme neskórovali ani raz, asi je senické víťazstvo zaslúžené. V druhom polčase sme sa snažili ešte s výsledkom niečo urobiť, neskladali sme zbrane, ale domáci boli na koni a do šancí nás nepúšťali,“ povedal gólman MFK Zemplín Matúš Kira, ktorý inkasoval dva góly za dve minúty. „To poteší každého brankára,“ ironicky poznamenal rodák z Kolonice, ktorý pri gólových zakončeniach Samuela Mráza a Guillerma Andrésa Lopéza nemal žiadny nárok.

Vedel, že pôjde do brány

Kira dostal prvýkrát v sezóne medzi troma žrďami prednosť pred Patrikom Macejom, ktorý v úvodných dvoch vystúpeniach nesklamal, v Prešove si dokonca udržal čisté konto. Nebolo pre neho prekvapením, že voľba padla na neho? „Pred sezónou nám tréneri prisľúbili, že s Paťom sa v bráne budeme striedať, takže som vedel, že budem chytať,“ ozrejmil 21-ročný Zemplínčan. V lige si zachytal po dlhých jedenástich mesiacoch, preto sa na zápas veľmi tešil. „Bolo to pre mňa ťažké, lebo iné je chytať v lige a iné v príprave. Robil som, čo som mohol, možno som mal nejaké veci urobiť inak, ale už je to za mnou. Budem sa snažiť aj naďalej na tréningoch pracovať na sto percent, aby som ešte dostal príležitosť,“ uzavrel Matúš Kira.

Zdroj: denník Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *