V Senici sa zrodila prvá porážka žlto-modrých

Recept na MFK Zemplín našli futbalisti Senice, ktorí o svojom dvojgólovom víťazstve rozhodli už v prvom polčase.

V poslednú júlovú sobotu zaknihovali michalovskí futbalisti prvú ligovú porážku od mája. Ich séria bez prehry trvala štyri zápasy a o jej prestrihnutie sa postarali hráči Senice, ktorí žlto-modrých na vlastnom štadióne zdolali 2:0 (2:0). Zemplínčania napriek prehre zostali v tabuľke pravdy na plusovej hodnote (+1 bod) a počas najbližšieho víkendu sa po trojtýždňovej pauze znova predstavia na domácom trávniku, keď privítajú Zlaté Moravce-Vráble (v sobotu o 19. hodine).

Slabý prvý polčas

V ďalekej Senici boli diváci svedkami iba priemerného fortunaligového duelu. Začiatok bol obojstranne opatrný, ale s pribúdajúcimi minútami pridávali na aktivite domáci, ktorým do zápasu s Michalovcami svietila v tabuľke nula v kolónke bodov aj gólov. A navyše na ligové víťazstvo čakali dlhých osem mesiacov. Proti východniarom sa to všetko skončilo. „Úvodných 35 minút sme boli ustráchaní, málo aktívni a chýbalo nám viac agresivity. Súper nás za to potrestal dvoma gólmi za dve minúty, čo by sa nám nemalo stávať. V druhom polčase sme ešte chceli so zápasom niečo urobiť, zmenili sme rozostavenie, ale do šancí sme sa dostávali veľmi ťažko, lebo súper veľmi dobre bránil. Nevypracovali sme si žiadnu gólovú príležitosť a nepodarilo sa nám vrátiť do zápasu. Senica vyhrala zaslúžene,“ zhodnotil sobotňajší súboj kormidelník Anton Šoltis, pre ktorého to bola prvá súťažná prehra po povýšení na šéfa realizačného tímu MFK Zemplín.

Dve zmeny v zostave

Spomedzi troch doterajších vystúpení Michalovčanov bolo to posledné ich najslabšie. „V prvom polčase sme boli zakríknutí, chýbalo nám také nabudenie, život a zdravé nabudenie. Takto hrať nemôžeme, musí to ináč vyzerať. Súpera sme veľmi ľahko pustili do dvojgólového vedenia. Nesmie sa to opakovať, treba nám na tom popracovať,“ uviedol Anton Šoltis, ktorý v porovnaní s predošlými dvoma zápasmi urobil dve zmeny v zostave. V bráne dostal namiesto Patrika Maceja príležitosť Matúš Kira a na stopérskom poste nahradila Vernona De Marca Morlacchiho, ktorý je na skusoch v španielskom Levante, nová tvár v tíme Michal Sipľak. „Vernonovu absenciu bolo cítiť, predsa je to skúsený hráč, ktorý výborne dirigoval našu defenzívu. Na túto alternatívu sme však boli pripravení. Sú tu ďalší hráči, ktorí dostanú príležitosť. Budeme sa s tým musieť popasovať a popracovať na tom, aby sme ho plnohodnotne nahradili.“ A ako sa svojej úlohy zhostil bardejovský odchovanec Michal Sipľak? „Na to, že s nami trénuje iba zhruba dva týždne a bol to jeho prvý zápas, tak hral slušne. Bol aktívny, chodil do súbojov, rozohrával lopty. Nesklamal ma,“ dodal 40-ročný tréner.

Zdroj: korzar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *