Žofčák už trénuje, prišla aj trojica z Grécka

Michalovčania stále hľadajú posily, s Františkom Pavúkom z košickej Lokomotívy sa už rozlúčili.

Už len niečo vyše týždňa zostáva do štartu nového ročníka Fortuna ligy a funkcionári michalovského MFK Zemplín po odchode viacerých hráčov, predovšetkým z defenzívy, usilovne pracujú na posilnení kádra. Včera mali tréneri k dispozícii až 25 hráčov, ktorých mali možnosť vidieť v akcii v modelovanom zápase. Medzi nimi nechýbal ani skúsený stredopoliar Igor Žofčák.

Skúsenosti by sa zišli

Slávny odchovanec, ktorý naposledy hájil farby maďarskej Nyíregyházy, sa do tréningového procesu prvoligistu zapojil v utorok a s vedením klubu stále rokuje. V najbližších dňoch či hodinách by sa to malo doriešiť, podobne ako s útočníkom Dávidom Škutkom, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v Myjave. „Sú to skúsení hráči, ktorí by sa nám zišli. Verím, že s klubom nájdu spoločnú reč,“ uviedol tréner Anton Šoltis, ktorému do kádra pribudli aj traja hráči gréckeho PAOK Solún – stopéri Timotheos Tselepidis a Kristi Qose a útočník Kristian Kushta. „Najviac na mňa zapôsobil Qose, ktorý však nedohral pre problémy so svalom. Zvyšní dvaja ma veľmi nenadchli, ale možno potrebujú ešte nejaký čas na aklimatizáciu, preto u nás ešte ostávajú,“ dodal michalovský lodivod.

Prvýkrát nastúpia doma

Zemplínčania už finišujú s prípravou druhý ročník medzi slovenskou elitou a v sobotu o 18. hodine odohrajú posledný prípravný zápas, v ktorom si na svojom hlavnom štadióne zmerajú sily s nováčikom druhej maďarskej ligy Kisvárdou. „Príprava prebieha bez problémov, mrzí nás jedine to, že sme nezohnali žiadneho súpera na tento týždeň, lebo včera sme chceli odohrať klasický zápas. V tomto čase však už bolo náročné nájsť nejakého protivníka. Celá príprava je ladená herne, stále sme na tréningoch pracovali s loptami. Pred nami sú posledné dni pred štartom ligy, počas ktorých už budeme ladiť formu na prvý majstrovský zápas. Pevne dúfam, že káder už dáme dokopy,“ skonštatoval Šoltis, ktorý sa po dueli s Ostravou v Poprade rozlúčil s obrancom Františkom Pavúkom z košickej Lokomotívy.

Zdroj: korzar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *