Zdolajú Zemplínčania po majstrovi aj nováčika?

Už dnes o 20.15 hod. sa v metropole Šariša uskutoční prestížne východniarske derby medzi Prešovom a Michalovcami.

Prešov čaká prvý domáci zápas v najvyššej súťaži po troch rokoch. Na posledný duel v minulej sezóne, v ktorom zeleno-bieli výhrou 3:0 nad Sereďou spečatili postup medzi elitu, prišlo 3164 divákov. „Ľudia potvrdili, že chcú, aby sa tu hrala prvá liga. Dúfam, že ich zajtra príde ešte viac,“ skonštatoval kouč Stanislav Varga. Ten má k dispozícii kompletný káder, v poriadku je aj Jozef Bujňák, ktorého v týždni trápili črevné problémy.

Michalovce v 1. kole zdolali majstrovský Trenčín. Stavia ich to v Prešove proti nováčikovi do pozície favorita? „Tak by som to nepovedal. Naším cieľom v lige je záchrana, na tom sa nič nemení ani po vyhratom prvom zápase. Ale tešíme sa z neho, pretože chlapci podali naozaj dobrý výkon. Nastolili sme si nejaký trend, ktorý chceme dodržiavať,“ prízvukoval tréner Anton Šoltis.

Zemplínčania v týždni odohrali prípravné stretnutie s druholigovým VSS Košice, v ktorom vyhrali vysoko 5:0. Tréneri tento duel využili na skúšku nových hráčov – legionárov z Grécka, Michala Sipľaka z Bardejova a tiež chlapcov z dorastu. „Chceli sme si ich otestovať, pretože naše mužstvo sa stále skladá. V zápase sa vyskytli nejaké chybičky, ale potešila ma naša efektivita. Získali sme trochu väčší obraz o výkonnosti chlapcov, vieme, koho už môžeme použiť, keby bolo treba,“ dodal Šoltis.

MOTÍV ZÁPASU

Kto uspeje vo východniarskom derby? Prešov a Michalovce sa na prvoligovej úrovni stretnú vôbec prvýkrát v histórii. Zemplínčania majú viac skúsenosti z minulého ročníka, ale napriek tomu je tento duel ďalšie derby, ktoré nemá favorita.

CHÝBAJÚ

Prešov: nikto

Michalovce: Regáli

 

Zdroj: denník Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *