Po troch rokoch prestížne derby s Prešovom

Hneď druhé kolo nového ročníka Fortuna ligy prinesie z východoslovenského pohľadu mimoriadne zaujímavé stretnutie.

Vo večernom čase o 20.15 hod. privíta zajtra 1. FC Tatran Prešov na svojom trávniku MFK Zemplín Michalovce. Viac než tri roky si museli futbaloví priaznivci počkať na vzájomnú konfrontáciu tímov z východu republiky v najvyššej slovenskej súťaži. Naposledy sa tak stalo ešte 18. mája 2013. V tradičnom súperení východoslovenských futbalových bášt sa Prešov vtedy rozišiel s Košicami bez gólov.

Dobrý zápas, veľa divákov a víťazstvo

Po návrate medzi elitu hostia „Koňare“ hneď vo svojom prvom domácom vystúpení súpera z východu. Tentoraz nie Košičanov, ale Michalovce. „Nálada v tíme je dobrá. Všetci sa už na najbližší zápas veľmi tešíme. Verím, že príde veľa divákov, ktorí budú svedkami obojstranne kvalitnej hry,“ priblížil očakávania domáceho tábora prešovský kormidelník Stanislav Varga. Po úvodnom kole pochválil svojich zverencov za predvedenú hru, z Ružomberka však Tatran odchádzal bodovo naprázdno. „Vo futbale rozhodujú víťazstvá a získané body. Okrem kvalitného výkonu sa preto pochopiteľne chceme pokúsiť aj o zisk prvého víťazstva. Nebude to vôbec jednoduché, ale v príprave na tento duel sme sa snažili urobiť všetko pre to, aby sa nám to podarilo.“ Michalovciam štart do nového ročníka vyšiel a ani na Šariši určite nebudú ľahkým sústom. „Súper potvrdzuje, že má dobré mužstvo. Michalovce už v lige účinkovali minulú sezónu, majú preto s ňou o niečo väčšie skúsenosti. Rozhodne sa ale na ihrisku,“ poznamenal domáci tréner pred súbojom tohtoročného nováčika s tým minuloročným. Na začiatku sezóny sa v mnohých mužstvách neraz ešte len formuje ideálna základná jedenástka. To, či nastúpi Prešov v pozmenenej zostave ako pred týždňom, ukáže až samotný zápas. „Ešte sa definitívne rozhodneme, ako to celé poskladáme. Potešiteľné je, že nikto z hráčov nie je zranený,“ povedal Varga.

Nabudil ich skalp majstra

Zemplínčania nastúpia v metropole Šariša povzbudení víťazstvom nad úradujúcim slovenským majstrom z Trenčína, ktoré dosiahli po heroickom výkone. „Proti AS podali všetci hráči nadpriemerný výkon. Ak taký zopakujú aj v Prešove, nepochybujem o tom, že budeme úspešní,“ povedal michalovský lodivod Anton Šoltis, ktorý sa zajtra vráti do známeho prostredia, pretože v Tatrane v minulosti hrával. Jeho zverencom dodal triumf nad šampiónom veľa síl a sebavedomia. „Počas celého týždňa bola nálada na tréningoch dobrá, chlapci pracovali s chuťou a boli uvoľnení. Navyše v stredu tí, ktorí proti Trenčínu nenastúpili, vyhrali v príprave nad VSS Košice vysoko 5:0, čo nás tiež potešilo,“ uviedol Šoltis. Aj v tábore hostí očakávajú, že derby dvoch východoslovenských rivalov priláka na prešovský štadión početnú divácku kulisu. „Dúfam, že televízny prenos návštevnosť neovplyvní. Pre Tatran to bude prvý domáci ligový zápas po troch rokoch, takže ľudia určite budú zvedaví. A verím, že nielen na domácich, ale aj na naše mužstvo,“ uviedol 40-ročný kormidelník. A aký zápas zajtra očakáva? „Veľmi náročný. Možno budú rozhodovať detaily. Prešov hral prvý duel vonku, kde sa zameral na defenzívu, z ktorej vychádzal do protiútokov. Teraz sa určite bude snažiť viac útočiť, dopredu ho budú hnať aj diváci. Bude chcieť vyhrať, rovnako ako my. Verím, že sa šťastie prikloní na našu stranu a zápas zvládneme,“ dodal odhodlane Šoltis.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *