Ďalšia štvortisícová návšteva na Zemplíne?

Nová fortunaligová sezóna štartuje už dnes, michalovskí futbalisti ju opäť začínajú s úradujúcim majstrom z Trenčína.

Všetky tri zápasy Michaloviec a Trenčína v minulej sezóne mali jedného spoločného menovateľa – skončili sa víťazstvom Trenčína. Dvojnásobný majster dokázal dvakrát vyhrať na pôde nováčika, kde sa dnes predstaví opäť. „Myslím si, že najmä v prvom dueli pred rokom sme Trenčín dokázali potrápiť, veď vyhral iba 1:0 gólom, ktorý dosiahol v 84. minúte. Chlapci sa znova budú snažiť, aby to Trenčania u nás nemali ľahké,“ podotkol manažér A-tímu Peter Ščobik.

Zemplínčania avizovali, že okrem útočníka Dávida Škutku chcú káder posilniť aj kreatívnym stredopoliarom Igorom Žofčákom. Ten by sa tak do michalovského klubu vrátil po vyše štrnástich rokoch. „Pracujeme na tom, ale zatiaľ ešte jeho príchod nie je uzavretý.“

Pred rokom v historicky prvom zápase Michaloviec v najvyššej súťaži bolo na Trenčín zvedavých 4408 divákov. Štvortisícová hranica v sezóne na michalovskom štadióne padla ešte štyrikrát, takže sa natíska otázka, či sa podobná návšteva zrodí aj dnes. „Pevne verím, že áno,“ poznamenal Ščobik s dôvetkom, že ľudia sú určite zvedaví na prvý duel sezóny i na meno súpera.

Po víťazstve Trenčína 4:3 v slovinskej Ľubľane v Lige majstrov má náš majster dvoch hráčov, ktorí nie sú zdravotne stopercentne fit – ide o defenzívne typy Jamieho Lawrencea a Lukáša Skovajsu. „Súper zmenil trénera, obmenil káder, s tým možno príde aj zmena herného štýlu. My ho rešpektujeme, ale budeme sa snažiť hrať svoju hru tak, aby sme čo najlepšie zvládli vstup do ligovej súťaže,“ poznamenal tréner AS Martin Ševela.

MOTÍV ZÁPASU

Budú diváci v Michalovciach svedkami toho, ako Zemplínčania prvýkrát zabodujú proti dvojnásobnému slovenskému šampiónovi? Alebo aj tentoraz zvíťazia Trenčania? Jedno je isté, bývalého výborného hráča a domáceho trénera Antona Šoltisa čaká ostrá premiéra na prvoligovej lavičke.

CHÝBAJÚ

Michalovce: Regáli, Podhorin, Tóth (zranenie)

Trenčín: Lawrence, Skovajsa (otázny štart)

 

Zdroj: denník Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *