Bojovnosť zatienila futbalové umenie

Žiadny gólový zápis, ani kartové napomínanie. Na derby zápas trošku netypická štatistika. Takto však dopadol historicky prvý súboj Prešova s Michalovcami v najvyššej súťaži.

Bezgólová remíza je vzhľadom na priebeh stretnutia zaslúžená. Východniarski rivali však veľa futbalovej krásy vyše trom tisíckam divákov na štadióne neukázali.

S bodom z horúcej prešovskej pôdy boli žlto-modrí spokojní, aj keď… „Do každého zápasu ideme s cieľom zvíťaziť, preto nás trošku mrzí, že sa nám nepodarilo uchmatnúť aj tri body. Avšak každý bodový úlovok z pôdy súpera sa cení. Šance na skórovanie mali obe mužstvá, ale gól nepadol. Vybíjali sme sa vo fyzických súbojoch a potom nám vo finálnej fáze chýbali sily aj pokoj. Škoda, lebo párkrát sme vyrazili do sľubných protiútokov, no pokazili sme jednoduché lopty,“ rozhovoril sa defenzívny štít MFK Zemplín Jakub Grič, ktorý s domácimi ofenzívnymi hráčmi zvádzal v strede poľa množstvo súbojov. „Zničený som ešte viac ako po Trenčíne. Súboje na malom priestore uberali veľa síl.“ Rodák z Lipian mal na tribúne početný fanklub. „Prišla ma podporiť celá rodina, minimálne dvadsať ľudí. Len škoda, že sa nemohli radovať z môjho víťazstva.“ Zemplínčania sú po dvoch kolách so štyrmi bodmi na popredných priečkach tabuľky, čo čakal málokto. „Je to výborná bilancia, s ktorou je každý spokojní. Zostávame však skromní a pokorní,“ dodal 20-ročný Jakub Grič.

Staronový účastník prvej ligy stále čaká na prvý gólový zápis v tejto sezóne. V nedeľu sa už aj radoval po zakončení Hectora Tubonemiho, ale len krátko, lebo nigérijský útočník zakončoval z ofsajdovej pozície. „Podľa mňa je deľba bodov spravodlivá. Michalovce mali o niečo viac z hry v úvodnom dejstve, po zmene strán sme už boli aktívnejší my. V závere už bolo vidno, že bod berú obe mužstvá,“ skonštatoval kapitán zeleno-bielych Patrik Jacko, ktorý k derby ešte poznamenal: „Malo to náboj, bola pekná atmosféra, nechýbali ani šance. Možno veľa pohľadných akcií nebolo, viac sa bojovalo, ale diváci sa mali na čo pozerať. Škoda, že neuvideli žiadne góly, pretože tie sú korením futbalu.“ Prešovčania, hoci hrali doma, sa proti Zemplínu nepustili do otvoreného boja. „Hrali sme zo zabezpečenej obrany na brejky, ani jeden nám však nevyšiel. Je to jednoduchšie ako tvoriť. V tejto lige musíte byť kompaktní hlavne vzadu, ak súperovi necháte trochu voľného priestoru, vie to hneď potrestať. O tom sme sa presvedčili aj v Ružomberku,“ zakončil debatu 23-ročný urastený odchovanec Tatrana.

Zdroj: denník Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *