Taktovku MFK Zemplín preberá Anton Šoltis

Z pozície asistenta sa posunul na post hlavného trénera, v mužstve končia hráči Votinov a Khubutia, ďalší sú otázni.

Krátko pred štartom prípravy na nový súťažný ročník spoznali prvoligoví futbalisti Michaloviec meno svojho trénera. Žlto-modrú loď povedie Anton Šoltis. Ten bol v jarnej časti asistentom Stanislava Grigu, ktorý sa po úspešne zvládnutých záchranárskych prácach rozhodol pri mužstve ďalej nepokračovať. Nový kormidelník MFK Zemplín sa do práce pustí zajtra popoludní, kedy má fortunaligista naplánovaný štart letnej prípravy.

Nechceli ísť do neznáma

Pre 40-ročného Antona Šoltisa to bude premiéra v pozícii hlavného trénera v našej najvyššej súťaži, pretože doteraz zakaždým zastával post asistenta. „Nechceli sme angažovať trénera, ktorý síce má nejaké meno, ale nepoznáme ho a potom by sme boli z niečoho prekvapení. Preto sme sa rozhodli zveriť kormidlo Šoltisovi, ktorého prácu poznáme. Nechceli sme ísť do neznáma,“ vyjadril sa pre Korzár predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský, podľa ktorého boli v hre na uvoľnený post trénera aj iní kandidáti. „Jednalo sa všetko o trénerov, s ktorými máme osobné skúsenosti a v našom klube už niekedy pôsobili,“ uviedol šéf michalovského klubu.

Záujem o Španielov

Šoltisovi najbližší spolupracovníci zatiaľ nie sú známi. „Asistentov si rieši sám, jasné by to malo byť v priebehu jedného či dvoch dní,“ dodal Šoltinský. Okrem realizačného tímu sa zmeny udejú aj v hráčskom kádri. „Naisto nepočítame s Maksimom Votinovom a Akakim Khubutiom, otázni sú aj ďalší legionári. So slovenskými hráčmi počítame viac-menej so všetkými, hoci niektorým sa končia zmluvy, no budeme s nimi jednať o ich predĺžení.“ Záujem o michalovských hráčov je aj z iných klubov. „Predovšetkým o Španielov Marcosa Calera Pereza a Vernona De Marca Morlacchiho, na ktorých sme dostali nejaké ponuky. Vyberieme tie najlepšie nielen pre nás, ale aj pre hráčov. Môžem prezradiť, že sa jedná o zahraničné kluby,“ informoval Šoltinský.

Hľadajú obrancov

Na zajtrajšom úvodnom zraze prvoligistu by sa mali objaviť aj nejaké nové tváre. Zemplínčania poškuľujú hlavne po hráčoch do defenzívy. „Obrana sa nám totiž dosť rozpadla, keďže skončil Khubutia, možno odídu Perez s Morlacchim a zranený je Oliver Podhorin. Oslovili sme viacerých zadákov a je možné, že niektorí noví hráči začnú trénovať už zajtra. Ak nie, určite sa tak udeje v ďalších dňoch,“ povedal predseda predstavenstva MFK Zemplín, ktorý následne doplnil, že do prípravy sa zapoja aj mladíci z dorastu. „Uvidíme, v akom svetle sa budú ukazovať. V A-mužstve zostanú len tí, ktorí si to zaslúžia a budú na to mať,“ uzavrel debatu Igor Šoltinský.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *