Štartujeme jarnú časť Fortuna ligy!

Všetci v Michalovciach veria, že súťaž sa im podarí zachrániť. Ako vyzerala príprava, aký je káder a naše vyžrebovanie?

Naši futbalisti majú za sebou zimné prípravné obdobie, ktoré trvalo presne 50 dní. Najzásadnejšou zimnou zmenou bola trénerská, pretože pri mužstve skončil František Šturma (aj jeho asistenti Adrián Devečka a Vladimír Rusnák mladší), ktorého nahradil Stanislav Griga (pomáhať mu bude Anton Šoltis). Bývalý kormidelník slovenskej seniorskej reprezentácie videl svojich nových zverencov v zápasovej akcii v zime dokopy jedenásťkrát. Až v ôsmich prípadoch sa žlto-modrí tešili z víťazstva, tri razy ťahali za kratší koniec (celkové skóre 20:9). Tri z týchto zápasov absolvovali na hernom sústredení v španielskom Alicante. Zmeny sa udiali aj v kádri, niekoľko hráčov odišlo, niekoľko prišlo. Na skúške sa tiež objavilo zopár hráčov (Michal Kubena z Liptovského Mikuláša, Yaroslav Martynyuk zo Soligorska, Nikola Komazec z Haugesundu a ďalší).

Prípravné zápasy v skratke:

1. zápas: Ferencváros Budapešť – Michalovce 2:0 (0:0)
Góly: 54. D. Nagy, 66. Kárász.
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: Kira – M. Koscelník, Podhorin, Morlacchi, Šimčák – T. Sedlák – L. Tóth, Bayón, M. Bednár, D. Kunca – M. Hamuľak. 2. polčas: Macej – M. Koscelník, Michal Gallo, Caballero, J. Straka – Grič – Mensah, F. Serečin, A. Leško, Vajs – Bellás.

2. zápas: Debrecín – Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 35. Holman, 47. Zs. Horváth.
MFK ZEMPLÍN: Kelemen – Perez, Khubutia, Morlacchi, Šimčák – D. Kunca, M. Bednár, T. Sedlák, Bayón – F. Serečin – Komazec (striedali: L. Tóth, Bellás, Vajs).

3. zápas: Debrecín – Michalovce 0:2 (0:0)
Góly: 55. M. Hamuľak, 57. Votinov.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Sviarchinsky, Michal Gallo, Caballero, J. Straka – M. Koscelník, Grič, A. Leško, Mensah – M. Hamuľak, Votinov (striedali: L. Tóth, Bellás, Vajs).

4. zápas: Michalovce – Trebišov 2:0 (1:0)
Góly: 31. L. Tóth, 88. Votinov.
MFK ZEMPLÍN: P. Macej – Sviarchinsky, Kubena, Caballero, Šimčák – F. Serečin (60. J. Straka), M. Bednár, L. Tóth, Mensah (46. Bellás), Vajs – Votinov.

5. zápas: Michalovce – Prešov 2:0 (2:0)
Góly: 11. a 21. M. Koscelník.
MFK ZEMPLÍN: P. Macej (46. Kira) – Perez, Khubutia, Podhorin, Sviarchynski – D. Kunca, T. Sedlák, Grič, M. Koscelník – M. Hamuľak, Votinov (60. F. Serečin).

6. zápas: Michalovce – Lokomotíva Košice 4:0 (2:0)
Góly: 28. Bellás, 32. M. Hamuľak, 67. Vajs, 86. J. Straka.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Perez, Khubutia (46. Morlacchi), Podhorin, Šimčák – F. Serečin, T. Sedlák (46. Grič), M. Bednár (70. J. Straka), M. Koscelník (46. Vajs) – M. Hamuľak (46. D. Kunca), Bellás (46. L. Tóth).

7. zápas: Cracovia Krakov – Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 7. Čovilo, 88. Diabang.
MFK ZEMPLÍN: Kelemen – Perez, Khubutia, Morlacchi, Sviarchynski – D. Kunca (70. F. Serečin), T. Sedlák, Martynyuk (46. Grič), M. Koscelník (87. J. Straka) – M. Hamuľak (70. L. Tóth), Votinov.

8. zápas: Lokomotiv Tbilisi – Michalovce 1:2 (1:1)
Góly: 10. Benashvili (11 m) – 38. a 81. F. Serečin (prvý z 11 m).
MFK ZEMPLÍN: P. Macej – Sviarchynski (46. Perez), Podhorin, Morlacchi (46. Khubutia), Šimčák – Grič – F. Serečin, M. Bednár (60. T. Sedlák), Lukič (46. Bayón), L. Tóth (70. J. Straka) – Votinov (46. M. Hamuľak).
*hralo sa na sústredení v Španielsku

9. zápas: Dacia Kišiňov – Michalovce 2:3 (0:1)
Góly: 75. Zagynailov, 87. Chemyrtan – 38. Grič, 70. Sviarchynski, 72. D. Kunca.
MFK ZEMPLÍN: Kelemen – Perez, Khubutia, Morlacchi, Sviarchynski – Grič (46. Votinov), T. Sedlák (74. F. Serečin) – D. Kunca, Lukič (63. Bayón), M. Koscelník – M. Hamuľak (63. Podhorin).
*hralo sa na sústredení v Španielsku

10. zápas: Valencia B – Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 80. D. Kunca.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Perez (46. Sviarchynski), Podhorin, Morlacchi (46. Lukič), J. Straka (46. Šimčák) – L. Tóth (46. Martinez), T. Sedlák (46. Grič), Ruiz Vidal, M. Koscelník (46. F. Serečin) – Bayón – M. Hamuľak (46. D. Kunca).
*hralo sa na sústredení v Španielsku

11. zápas: Michalovce – VSS Košice 4:0 (2:0)
Góly: 15. a 39. Votinov, 52. L. Tóth, 81. Bayón (11 m).
MFK ZEMPLÍN: Kelemen – Perez, Khubutia, Morlacchi, Sviarchynski – Grič, T. Sedlák (60. Bayón) – D. Kunca, Lukič (88. Šimčák), L. Tóth (72. F. Serečin) – Votinov (60. M. Hamuľak).

Súpiska pre jarnú časť:

Realizačný tím: Stanislav Griga (hlavný tréner), Anton Šoltis (asistent trénera), Martin Raška (tréner brankárov), Victor Jose Marsal Segura (kondičný tréner), Peter Ščobik (vedúci mužstva), Viliam Knocik (lekár), Igor Iľko, Ladislav Bubernák (maséri).
Brankári: Marián Kelemen, Matúš Kira, Patrik Macej (Česko).
Obrancovia: Vernon De Marco Morlacchi (Španielsko), Milan Šimčák, Oliver Podhorin, Aliaksandr Sviarchynski (Bielorusko), Marcos Calero Perez (Španielsko), Akaki Khubutia (Gruzínsko), Michal Gallo, Jakub Straka.
Stredopoliari: Samuel Garcia Bayón (Španielsko), Stanislav Danko, Nikola Lukič (Srbsko), Jozef Vajs, Jakub Grič, Martin Koscelník, Panagiotis Deliaginnidis (Grécko), Tomáš Sedlák, Lukáš Tóth, Jozef-Šimon Turík, Martin Bednár, Kyriakos Savvidis (Grécko).
Útočníci: Dominik Kunca, Filip Serečin, Martin Regáli, Maksim Votinov (Rusko), Pavol Bellás, Michal Hamuľak.
Odišli: Nworah (Hradec Králové), Caballero (Acero), Montero (Europa FC), Barroso (Conil), Mensah (hľadá si angažmán).
Prišli: Serečin (VSS Košice), Votinov (Vladivostok), Sviarchynski, Lukič (obaja FK Minsk), Bellás, Vajs, Straka (všetci z dorastu), Macej (Lokomotíva Košice, návrat z hosť.), Savvidis, Deligiannidis (obaja PAOK Solún, hosť.).

Vyžrebovanie v jarnej časti:

20. kolo – sobota 27. februára o 17.00 hod.: Michalovce – Trnava
21. kolo – utorok 1. marca o 19.00 hod.: Slovan Bratislava – Michalovce
22. kolo – piatok 4. marca o 18.00 hod.: Žilina – Michalovce
23. kolo – nedeľa 13. marca o 14.30 hod.: Michalovce – Trenčín
24. kolo – sobota 19. marca o 17.00 hod.: Skalica – Michalovce
25. kolo – sobota 2. apríla o 17.00 hod.: Podbrezová – Michalovce
26. kolo – sobota 9. apríla o 17.00 hod.: Michalovce – Zlaté Moravce
27. kolo – sobota 16. apríla o 19.00 hod.: Myjava – Michalovce
28. kolo – utorok 19. apríla o 19.00 hod.: Michalovce – Dunajská Streda
29. kolo – sobota 23. apríla o 19.00 hod.: Ružomberok – Michalovce
30. kolo – sobota 30. apríla o 19.00 hod.: Michalovce – Senica
31. kolo – sobota 7. mája o 19.00 hod.: Trnava – Michalovce
32. kolo – piatok 13. mája o 19.00 hod.: Michalovce – Slovan Bratislava
33. kolo – sobota 21. mája o 19.00 hod.: Michalovce – Žilina
*hracie termíny zápasov sa v priebehu jari ešte môžu meniť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *