Žlto-modrým sa bod z Ružomberka máli

Pod Čebraťom vyhrávali tesne pred koncom 2:1, opäť však inkasovali v úplnom závere gól, a tak sa zrodila remíza 2:2.

Po dokončení rekonštrukcie hracej plochy, sa „Ruža“ prvýkrát predstavila na domácom trávniku. Svoj nový vyhrievaný trávnik pokrstila proti nováčikovi z Michaloviec. Po šiestich zápasoch bez víťazstva sa od domácich čakal plný bodový zápis. Zápas však domácim príliš nevyšiel a bližšie k trom bodom boli nakoniec hostia.  

Úvod do zápasu pritom Ružomberku vyšiel skvele. Už v desiatej minúte po krížnej strele Zošáka dorážal odrazenú loptu do michalovskej siete Jakubko. Liptáci však dobrý úvod na ďalší gólový zápis nevyužili, a tak sa postupne začali osmeľovať aj hráči zo Zemplína. V prvom polčase sa však už nič zaujímavé neudialo a Ružomberok šiel do kabín s tesným vedením 1:0.

Do druhého polčasu vstúpili hostia ako vymenení. Už v 50. minúte vyrovnal stav stretnutia Regáli. Zverencov trénera Šturmu vyrovnávajúci gól nabudil a začali sa čoraz viac tlačiť pred bránu domácich. Netrvalo dlho a Koscelník v 60. minúte zblízka otočil skóre na 1:2. Pre Koscelníka to bol premiérový gól v najvyššej súťaži: „Určite ma môj prvý gól teší. Dúfam, že nebol posledný. Cez polčas sme si v šatni hovorili, že sa dá s Ružomberkom hrať. Máme rýchle kraje, dobrý stred. Vyrovnanie bolo veľmi dôležité, začali sme si viac veriť, mali sme tam šance.“

Michalovce po druhom góle nezačali brániť výsledok, práve naopak, boli naďalej aktívni. Pramenili z toho viaceré príležitosti. Dve šance zahodil Kunca, jednu Danko. Ružomberčanov, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch, podržal Tofiloski. Po sérii nevyužitých šancí hostí, mohlo platiť známe „nedáš-dostaneš“. Odpískanú penaltu na Zošáka však nevyužil dobre hrajúci Ďubek. Jeho strela len opečiatkovala brvno, následná hlavička mierila vedľa. Domáci sa však predsa len dočkali vyrovnania. Zošák prekvapil Kiru a vyrovnal na konečných 2:2. Gólu však predchádzala sporná situácia.„Protihráč vybehol proti mne, ja som išiel proti nemu. On padol, ja som pokračoval v hre. Centroval som a padlo to do brány. Chcel som to dať popred obranu na hlavu, ale trafil som ju tak, že padla do brány,“ opísal vyrovnávajúci gól domáci kapitán. Hosťujúci Regáli videl situáciu z 89. minúty takto: „Náš hráč ležal na zemi. Ja som odkopol loptu, aby ho ošetrili. Ružomberok nám však loptu nevrátil. Vravel som Zošákovi, že by nám ju mali vrátiť v rámci fair-play. On do mňa strčil, ja som spadol a z následnej akcie oni vyrovnali.“

Akoby sa už stalo pravidlom, zverenci Ivana Galáda opäť nedohrali zápas v plnom počte. V závere po prísnej druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Rosa. Ružomberok tak znova nezvíťazil a zaznamenal tak už svoju piatu remízu. „Atmosféra v kabíne je po zápase na bode mrazu. Samozrejme, chceli sme tri body, bod je málo. Viedli sme zasa 1:0. Druhý polčas sme sa na ihrisku hľadali. Michalovce nám dali dva góly a možno mohli pridať ďalšie dva, takže takto to ďalej pokračovať nemôže. Môžeme byť vďační za ten bod,“ zhodnotil priebeh zápasu Zošák. Ružomberok, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch, viedol, ale opäť zápas nedotiahol do víťazného konca. „Neviem si to vysvetliť. Aj v predchádzajúcich zápasoch sme mali také hluché minúty. V podstate každý zápas 15-20 minút úplne prestaneme hrať,“ dodal ružomberský kapitán. 

Sympatický výkon Michalovčanom stačil len na jeden bod. Dlho siahali po troch, záver zápasu im však nevyšiel podľa predstáv. „Pred zápasom by sme bod určite brali, ale teraz je pre nás bod málo. Podľa priebehu sme siahali po troch a určite nás veľmi mrzí ten gól v závere. Sme sklamaní. Keď domáci nedali penaltu, verili sme, že to už zvládneme. Potom prišiel ten nešťastný moment,“ poznamenal smutný Regáli. Michalovčanov môžu mrzieť hlavne nepremenené šance za stavu 2:1, vďaka ktorým mohli domácim pochovať nádeje na dobrý výsledok. „Mali sme tam dve šance, vďaka ktorým sme mohli dať na 3:1 a ukľudniť sa. Nedali sme. Oni potom dali šťastný gól. V šatni nebolo veselo, keďže sme dostali gól v posledných minútach. Bod z Ružomberka je síce dobrý, malo to byť však víťazstvo,“ uzavrel Koscelník.

Michalovce sú tak po remíze na Liptove stále na dne tabuľky. Ružomberku úvod nového ročníka takisto nevychádza podľa predstáv. Zo siedmich zápasov dokázal vybojovať len päť bodov. Bude preto zaujímavé sledovať situáciu okolo trénera Ivana Galáda.

Zdroj: profutbal.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *