Žlto-modrí zabojujú o tretie víťazstvo v rade

Michalovčania sa predstavia na kopaniciach, veria, že z individuálnych chýb sa už poučili.

Po troch úvodných porážkach v tejto sezóne sa nováčik najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce preladil na víťaznú strunu. V priebehu piatich dní zaknihovali dve výhry, najprv v lige proti Zlatým Moravciam a následne aj v pohári v Medzibrode. Zaujímavé je, že v oboch zápasoch triumfovali zhodne 2:1, pričom aj strelci boli tí istí – Stanislav Danko a Martin Regáli. V sobotu o 19. hodine sa pokúsia na tieto výsledky nadviazať v Myjave, kde nastúpia proti domácemu Spartaku.

Šimčákova premiéra

Hráči od Laborca budú mať dnes dočinenia s tímom, ktorý sa v lete solídne posilnil, v jeho radoch sú takí skúsení futbalisti ako Juraj Piroska, Tomáš Kóňa, Peter Solnička či Štefan Pekár. „Ja osobne myjavského súpera veľmi nepoznám, lebo som ešte proti nemu nehral, takže bude to pre mňa premiéra. Určite to však bude náročný protivník, ako každý jeden v prvej lige. Urobíme ale všetko preto, aby sme v Myjave uspeli,“ rozhovoril sa ľavý obranca Michaloviec Milan Šimčák. Spartak vstúpil do nového ročníka na rozdiel od žlto-modrých veľmi dobre, úvodné dva zápasy vyhral (doma s Trnavou, vonku na Slovane), avšak potom prišli dve domáce prehry (so Žilinou a Trenčínom). V stredu si však kopaničiari napravili chuť pohárovou výhrou v Trenčianskych Stankovciach.

Viac si veriť

Košický rodák, ktorý prišiel do metropoly Zemplína z tamojšieho klubu KAC Jednota, skonštatoval, že prvoligové súboje na súperových ihriskách sú nesmierne ťažké. „Ani duel v Myjave nebude výnimkou. Dúfam, že z predchádzajúcich dvoch zápasov vonku sme sa už poučili a budeme sa vyvarovať individuálnych chýb. Musíme hrať jednoduchšie, viac si veriť a ísť za víťazstvom, tak ako to bolo pred týždňom so Zlatými Moravcami. Atmosféra v kabíne po dvoch výhrach sa zlepšila, verím, že sa nám podarí zvíťaziť aj do tretice,“ povedal Šimčák, stále iba 19-ročný futbalista, ktorý v doterajších piatich súťažných vystúpeniach Michaloviec v tejto sezóne nechýbal na trávniku ani minútu. „Teším sa, že tréner František Šturma mi dôveruje, ja sa snažím odovzdávať na ihrisku maximum. Dúfam, že budem dostávať príležitosť aj naďalej,“ zaprial si ľavý bek, ktorý je známy dlhými autovými vhadzovaniami až do „malého vápna“.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *