Po hladkej prehre budú lietať pokuty

Tréner Šturma je nahnevaný na niektorých hráčov, posilu na stopérsky post potrebuje ako soľ.

Päťdňová misia dunajskostredských futbalistov na východnom Slovensku dopadla na výbornú. Mužstvo zo Žitného ostrova dosiahlo v dvoch zápasoch dve výhry rozdielom triedy, keď po pohárovom triumfe v Stropkove hladko zvíťazilo aj v ligovom súboji u michalovského nováčika. V metropole Zemplína sa DAC predstavil vo veľmi dobrom svetle, bol pánom na ihrisku a tri body získal úplne zaslúžene.

Nezodpovední hráči

Kvality protivníka uznal na pozápasovej tlačovke aj kormidelník MFK Zemplín František Šturma. „S lepším súperom sme ešte v tejto sezóne nehrali. Má nielen dobre zohratý tím, ale aj viacero výborných individualít a skúsených hráčov. Počas celého zápasu bol lepší a vyhral zaslúžene. Keby nám dal aj päť gólov, bolo by to spravodlivé. My sme predviedli najhorší výkon,“ povedal Šturma, ktorého zverenci dokázali s Dunajskou Stredou držať krok vyše polhodinu. „Dostali sme prvý gól, keď sa naši stopéri zle dohodli, potom sme sa síce snažili hrať a vyrovnať, ale po ďalšom zaváhaní stopérov, ktorí nezmyselne rozohrávali dozadu, nás súper potrestal druhým gólom.“ Po tomto góle krátko po hodine hry bol Šturma poriadne nasrdený. „Niektorí hráči sa nezodpovedne pripravili na zápas, lebo si vybrali zlú obuv na mokrý terén a pri druhom góle sme nato doplatili, lebo jeden z hráčov sa pošmykol a nemohli sme odkopnúť loptu. Som nahnevaný na niektorých hráčov, asi zato budú lietať aj pokuty,“ uviedol.

Stopéri „horia“

Českého lodivoda v službách žlto-modrých opäť trápilo to, že prsty v inkasovaných góloch mala stopérska dvojica. „Už nám v doterajšom priebehu ligy vyrobila asi päť alebo šesť gólov. Od začiatku sezóny sme si vedomí toho, že na stopérskom poste nás tlačí topánka, ubehol už mesiac, stále sa to nejako naťahuje, nie sme schopní zohnať stopéra,“ poznamenal Šturma. Vedenie klubu intenzívne pracuje vystužení stredu obrany, nejakí hráči sa už objavili na skúške, ďalší by sa mali ukázať, zatiaľ však musia tréneri pracovať s tým, čo majú k dispozícii. Michalovčania majú ešte týždeň nato, aby niekoho zohnali, prestupový termín končí posledný augustový deň. „Pracujeme s iným rozpočtom ako Dunajská Streda, ktorá má kvalitnejších hráčov. Naše vedenie sa rozhodlo vsadiť na mladých hráčov, ktorí len zbierajú skúsenosti. Viacerí z nich hrali vlani prvýkrát druhú ligu, teraz zažívajú premiéru v prvej.“

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *