Kto uspeje v súboji žlto-modrých?

Dnes odohrajú Michalovce s Dunajskou Stredou jubilejný dvadsiaty vzájomný zápas, premiérový v najvyššej súťaži.

Michalovský nováčik mal pred týždňom na dosah prvý bod zo súperovej pôdy, ale z Myjavy si nakoniec priviezol najtesnejšiu porážku. „Ak sa nám podarí zopakovať taký výkon ako v predchádzajúcom dueli, mohli by sme byť úspešní, lebo sme hrali ešte lepšie ako proti Zlatým Moravciam, ktoré sme doma zdolali,“ poznamenal tréner MFK Zemplín František Šturma.

Svojho dnešného súpera si bol pozrieť v pohárovom súboji v Stropkove. „Čaká nás veľmi dobrý a kvalitný súper, ktorý má veľmi slušnú defenzívu aj prechod do útoku. Snaží sa hrať futbal, takisto ako my, takže diváci si dnes môžu prísť na svoje. Na fanúšikov sa tešíme, veríme, že opäť nás poženú dopredu.“

Žlto-modrí sa budú môcť zaobísť bez potrestaného útočníka Michala Hamuľaka, ktorý v Myjave uvidel červenú kartu, ale uzdravil sa už krajný obranca Marcos Calero Perez. „Už s nami trénoval naplno, ale nechceme unáhliť jeho návrat, aby si neprivodil ešte horšie zranenie. Uvidíme, či ho využijeme už dnes,“ dodal F. Šturma.

Dunajskostredčania zostali po stredajšom pohárovom zápase v Stropkove na východe, aby sa nemuseli trmácať tam a späť cez celú republiku. Ubytovali sa vo Vranove a v pokoji sa pripravovali na duel s nováčikom. K zraneným pribudol panamský reprezentant Stephens, ktorý v dueli so Stropkovom utrpel dvojnásobnú fraktúru ramena.

MOTÍV ZÁPASU

Dunajskostredčania sa s Michalovcami v minulosti stretávali v druhej lige a majú s nimi pozitívnu bilanciu, keď z 19 zápasov vyhrali 11, remizovali 3 a prehrali 5. V Zemplíne dokázali vyhrať trikrát, ale naposledy v novembri 2012 tam prehrali 0:1. Vrátia im túto prehru?

CHÝBAJÚ

Michalovce: Bayón, Montero, Sedlák (zranenie), Hamuľak (trest)

Dunajská Streda: Stephens, Turňa, Szabó (zranenie)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *