Michalovský líder si zgustol na Gemerčanoch

Rimavskej Sobote nastrieľal šesť gólov, po dvoch dueloch bez výhry opäť zabodoval naplno.

Po dvoch domácich zápasoch bez bodu i streleného gólu (v pohári so Zlatými Moravcami a v lige s Prešovom) michalovskí futbalisti na vlastnej pôde opäť zabrali naplno. V súboji 16. kola DOXXbet ligy skupiny Východ súpera z Rimavskej Soboty vôbec nešetrili, keď ho zdolali rozdielom dvoch tried 6:0 (2:0), čím si na svoje konto pripísali najvýraznejšie víťazstvo v doterajšom priebehu súťaže.

Súper sa snažil hrať

Hráči MFK Zemplín začali svoju cestu za víťazstvom dláždiť už v tretej minúte, keď otvoril skóre Samuel Bayón. „Našim zámerom bolo dať úvodný gól do desiatej minúty, aby sa nám hralo lepšie, a to sa nám aj podarilo,“ hovoril František Šturma, kormidelník Michaloviec, ktorý po vysokej výhre svojich zverencov pochválil. „Na tréningoch celý týždeň pracovali veľmi dobre, boli odhodlaní, že zápas zvládnu, a to sa ukázalo aj na ihrisku od prvých minút. Boli sme jasne lepší a súpera sme k ničomu nepustili. Naša ofenzívna hra priniesla krásny futbal a pekné góly.“ F. Šturma však ocenil aj to, že Gemerčania neprišli k Laborcu len s defenzívnou taktikou. „Snažili sa hrať futbal, bojovali, klobúk dole, že iba nebránili, hrali sympaticky. Avšak po vylúčení hráča im začali dochádzať sily a v závere sa to naplno ukázalo,“ uviedol.

Traja žolíci

Zaujímavé je, že trénerovi žlto-modrých v sobotu dokonale vyšli striedania. Adrián Leško, Martin Koscelník a Lukáš Jacko, ktorých poslal na ihrisko v priebehu druhého polčasu, totiž rozvlnili sieť Prošovského svätyne. „Od každého hráča, ktorý naskakuje do hry, vždy chcem, aby priniesol niečo nového a samozrejme stále hovorím, nech sa pokúsi dať gól. Teraz sa to podarilo,“ pokračoval F. Šturma. Lukáš Jacko a Stanislav Danko si otvorili strelecký účet v tejto sezóne, prvý menovaný dokonca v A-mužstve. „Som rád, že skórovali, určite im to pomôže. Je dobré, že nemáme v tíme iba jedného či dvoch strelcov, ale na góloch sa podieľajú skoro všetci hráči.“ Strelecky však ťahá mužstvo skúsený 31-ročný Španiel Samuel Garcia Bayón, ktorý dal R. Sobote dva góly a na konte ich má už deväť. „Samuel je nosný hráč, vidieť jeho skúsenosti aj to, že vyrastal v Barcelone. Aj mladí hráči popri ňom rastú, malo zmysel nechať ho v lete v kádri,“ vyjadril sa na jeho adresu český lodivod. 

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *