Chce sa postaviť na nohy a zahrať si futbal

Michalovský fanúšik Peter zbiera peniaze na drahý rehabilitačný pobyt, futbalisti aj tréneri MFK Zemplín mu tiež pomohli. Pridajte sa aj vy!

V sobotu 22. novembra popoludní odohrajú futbalisti MFK Zemplín Michalovce, už istého jesenného kráľa východnej skupiny DOXXbet ligy, záverečný majstrovský duel v tomto kalendárnom roku. A nie hocijaký, ale so svojim susedom zo Zemplína, s trebišovským Slavojom. V priebehu tohto prestížneho derby bude prebiehať aj finančná zbierka pre Petra Vaška, fanúšika michalovských futbalistov, ktorý nemá to šťastie byť ako ostatní mladí chlapci. Odmalička je totiž pripútaný na invalidný vozík, ktorý by rád „odhodil“. K naplneniu jeho veľkého sna, ktorým je postaviť sa na vlastné nohy, môžete prispieť aj vy. Počas súboja s Trebišovom budú šarmantné dievčatá zbierať peniaze, ktoré pomôžu Petrovi k tomu, aby mohol absolvovať rehabilitačný pobyt v Piešťanoch, ktorý je finančne veľmi náročný a poisťovňa ho prepláca len v malej miere. Pomocnú ruku sa svojmu fanúšikovi rozhodli podať aj samotní futbalisti spoločne s trénermi, ktorí sa takisto rozhodli prispieť. „V kabíne sme vyzbierali určitú sumu, každý z nás dal po desať eur vrátane trénerov, čo je vyše dvesto eur. Stále je to však ďaleko od celkovej sumy, ktorú potrebuje Peter, preto by sme aj vás touto cestou chceli poprosiť o malú pomoc. Každé jedno euro je dobré. Príďte v sobotu na futbal a prispejte,“ odznelo jednohlasne zo šatne žlto-modrých.

PETER O SEBE…

DOBRÝ DEŇ, VOLÁM SA PETER VAŠKO A MÁM 25 ROKOV SOM TROŠKU INÝ AKO ZDRAVÉ DETI… NA TENTO SVET SOM PRIŠIEL S RÁZŠTEPOM CHRBTICE A VIACERÝMI DIAGNÓZAMI. LEKÁRI MI DÁVALI ŠANCU NA ŽIVOT 5 MINÚT. NO JA SOM SA NEVZDAL A ZAČAL SOM BOJOVAŤ SPOLU S MAMKOU. VĎAKA NEUSTÁLEMU CVIČENIU A TERAPIÁM SA NEVZDÁVAM A CVIČÍM AJ CEZ SLZY, ABY SOM SA DOKÁZAL OSAMOSTATNIŤ V RÁMCI MOJICH MOŽNOSTÍ. CHCEM, ALE ZATIAĽ TO NEJDE. ZATIAĽ SA POHYBUJEM NA INVALIDNOM VOZÍKU. CHCEM BYŤ AKO INÍ CHLAPCI. NAHÁŇAŤ PO IHRISKU LOPTU, LEBO MÁM VEĽMI RÁD FUTBAL. MOJE NOŽIČKY MA VŠAK NEPOSLÚCHAJÚ. PRETO BY SOM CHCEL EŠTE SKÚSIŤ REHABILITÁCIU V ADELI CENTRE. PRETO VÁS PROSÍME SPOLU S MOJOU MAMKOU O FINANČNÝ PRÍSPEVOK NA TENTO POBYT.

Celý životný príbeh Petra si môžete prečítať TU (na tejto stránke môžete aj prispieť na spomínaný pobyt v Piešťanoch).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *