Tri body tešia, menej už predvedený výkon

Michalovská víťazná séria pokračuje, na čele majú naďalej štvorbodový náskok.

Michalovským kolektívom sa v poslednom období darí nad očakávanie dobre. Na víťaznej vlne sa totiž vezú hádzanárky Iuventy, ktoré naplno bodovali v ostatných troch dueloch, hokejisti HK Dukla i futbalisti MFK Zemplín. Mužské celky vyhrali zhodou okolností držia rovnakú víťaznú sériu, ktorá sa momentálne drží na čísle päť. Futbalisti ju natiahli výhrou na pôde Dolného Kubína, kde v sobotu triumfovali po góloch Vernona De Marca Morlacchiho a Dominika Kuncu 2:0.

Opäť rýchly gól

Na Orave sa hral súboj posledného mužstva tabuľky s lídrom. A takéto merania síl bývajú mnohokrát veľmi náročné, o čom sa presvedčili aj Michalovčania, ktorým sa síce opäť podarilo rýchlo otvoriť skóre duelu (už v 6. minúte), ale o víťazstvo museli tuho bojovať. „Súpera sme nechceli podceniť, lebo sme ho videli hrať na videu a musím povedať, že na dno tabuľky rozhodne nepatrí. Potvrdil to aj proti nám, keď nás v druhom polčase v niektorých momentoch dokonca prehrával. Hral aktívne do posledných minút, musím ho pochváliť, lebo hoci prehrával, nevzdával sa,“ rozhovoril sa lodivod MFK Zemplín František Šturma, ktorého zverenci nepodali optimálny výkon. „Neviem, čím to bolo, počas týždňa si zápas podrobnejšie rozoberieme. Viazla nám kombinačná hra, strácali sme veľa lôpt, skrátka sa nám nedarilo, preto som nebol spokojný,“ hovoril tréner, ktorý sa musel v Dolnom Kubíne zaobísť bez chorého stredopoliara Jozefa-Šimona Turíka.

Má výhrady

Zemplínčania mohli odpor súpera definitívne zlomiť krátko po hodine hry, kedy mal obrovskú šancu na poisťujúci druhý gól striedajúci Erik Streňo. „Rútil sa sám na brankára, ale situáciu veľmi zle vyriešil. Stále sme sa však snažili hrať futbal a druhý presný zásah prišiel v nadstavenom čase z kopačky Kuncu.“ Český kormidelník pomerne skoro striedal Martina Koscelníka (už v 35. minúte), prečo? „Po dlhšom čase nastúpil v základnej zostave, dali sme mu šancu, lebo na tréningoch vyzeral veľmi dobre. Nepodal však najlepší výkon, z toho dôvodu sme sa ho rozhodli stiahnuť a na ihrisko sme poslali Gamkrelidzeho,“ povedal F. Šturma. Mužstvo nezahralo v sobotu podľa predstáv, napriek tomu si pripísalo ďalšiu výhru, čo sa cení. „Napríklad v Rimavskej Sobote sme hrali dobre a nevyhrali sme, teraz to bolo opačne. S troma bodmi som spokojný, ale k výkonu mám výhrady. Ale teší ma, že sme natiahli sériu bez straty bodu,“ dodal F. Šturma. Hráči tak pripravili trojbodový darček trénerovi k meninám aj šéfovi klubu Igorovi Šoltinskému k päťdesiatke, hoci výkonom neoslnili… 

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *