Hostia s bodmi, Moldave zostali sympatie

Pod reflektormi sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo Michaloviec, ak by mali strelci presnejšiu mušku, mohlo gólov padnúť aj viac.

Piatkový večer priniesol k Bodve jedno z vydarených futbalových predstavení. Výsledkovo síce domácim neulahodilo, ale nestranných predvedené divadlo muselo potešiť. Zhrnuté a podčiarknuté by vyznelo, paradoxne, asi tak, že víťazstvo Michaloviec síce nemožno považovať za nezaslúžené, ale o jednogólovej prehre Moldavy to povedať môžeme.

O osude duelu rozhodol nešťastný teč Petrička v 38. min. po strele Dominika Kuncu, hoci skóre sa mohlo meniť v iných momentoch. Najmä v 5. minúte, keď Kiru poriadne natiahol Kis, alebo v 26. min., keď Kónya nevyužil skvelý center A. Ribára po jeho brilantnom obohratí Pereza. Veľmi blízko aspoň k vyrovnaniu mal D. Ribár, ktorého delovka zo štandardky prinútila Kiru opäť excelovať, ale aj Petričkov volej v poslednej minúte iba tesne míňal michalovskú žrď. Na druhej strane sa medzi strelcov mohli zapísať Kunca, keď sám pred Novákom neuspel, i Streňo, no jeho hlavičku zastavilo brvno. Rovnaký cieľ trafila aj lopta z hlavy De Marca. Nie div, že po hektickom závere sa šťastný tréner Zemplínčanov František Šturma musel poriadne vydýchať,kým sa dokázal podeliť so svojou radosťou. „Nesmierne si toto víťazstvo ceníme. Dosiahli sme ho v neopakovateľnom prostredí, kde domáci priaznivci sú pre svoj tím dvanástym i trinástym hráčom. Navyše sa nám triumf podarilo uhájiť aj v oslabení. Ale musím povedať, že v Moldave to nebude mať nikto ľahké. Hrali sme, rovnako ako aj domáci, až na hranu svojich fyzických možností. Myslím, že sme sa prezentovali slušnou technickou hrou, kým Moldava našu prednosť kompenzovala neuveriteľnou bojovnosťou. Skutočne sa z troch bodov tešíme,“ povedal tréner Michaloviec.

To kouč domácich Karol Kisel takú radosť neprejavil. „A môžem, keď sme nezabodovali? Samozrejme, musím chlapcov pochváliť, že kožu zadarmo nepustili, ale čo nám to bolo platné. Trochu sme mali pocit, že nehráme iba proti jedenástim súperovým hráčom, avšak toto už nezmeníme. Mali sme i šance a trochu som svojim zverencom vytkol menší dôraz v zakončovaní. Ale zabojovali priam heroicky s podstatne lepšie zohratým a rýchlym tímom. Ich pohyb nám robil trochu problémy, no som rád, že sme v nasadenom tempe vydržali do konca. Ba v závere som ich až obdivoval, čo zo seba dokázali vydolovať,“ našiel predsa len pozitíva vo svojom mužstve Karol Kisel.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *