Favorita chcú potrápiť, túžia postúpiť

Michalovce hrajú dnes pohár s Podbrezovou, v Slovnaft Cupe nastúpia doma po vyše troch rokoch.

Na atraktívne pohárové stretnutie sa dnes popoludní (o 16.30 hod.) môžu tešiť futbaloví priaznivci v Michalovciach, kde domáci druholigista MFK Zemplín zabojuje o postup do 4. kola Slovnaft Cupu s nováčikom Fortuna ligy Podbrezovou. Líder druhej ligy chce nadviazať na posledné vydarené zápasy v majstrovskej súťaži a potešiť svojich fanúšikov ďalším víťazstvom. Podarí sa mu to proti kvalitnému súperovi?

Trénerovi trošku radil

Zvláštnu príchuť bude mať tento duel pre dvoch michalovských útočníkov, Dominika Kuncu a Hectora Tubonemiho, ktorí ešte prednedávnom obliekali dres „železiarov“. „Bude to pre mňa špecifickejší súboj, tým, že som tam nejaké obdobie trénoval a hrával. Chlapcov poznám, určite to bude zaujímavé,“ povedal na úvod Dominik Kunca, od ktorého by mohol tréner František Šturma pozisťovať nejaké informácie o súperovi. Stalo sa tak? „Trošku som sa s ním bavil o Podbrezovej, pýtal sa ma ako hrá, ale bolo to ešte asi pred dvoma týždňami a bližšie sme ju nerozoberali.“ D. Kunca svojim exspoluhráčom poslal v piatok varovný signál v podobe rozhodujúceho gólu v Moldave nad Bodvou, ktorým vystrelil Michalovciam tri body. „Každý gól poteší, aj prihrávka, pridalo mi to na sebavedomí, dúfam, že sa presadím aj dnes,“ hovoril 22-ročný futbalista.

Nie sú bez šancí

V mužstve ŽP Šport pôsobí viacero skúsených hráčov, ktorí už majú niečo odohraté, či už Greško, Baláž, Vaščák alebo bratia Pančíkovci, takže dnes to môže byť pri Laborci zaujímavé futbalové predstavenie. „Nováčik prvej ligy má dobrý tím, je už dlho pokope. Uvidíme, či nastúpi v plnej sile, nám je to však jedno, my sa pozeráme iba na seba. Určite nie sme bez šancí, ak podáme zodpovedný výkon, tak môžeme cez favorita postúpiť. Chceme ho potrápiť a zvíťaziť,“ pokračoval D. Kunca. Zaujímavé je, že posledný pohárový zápas na vlastnom štadióne odohrali Zemplínčania ešte septembri 2011, kedy prehrali s Banskou Bystricou až po penaltovom rozstrele. Odvtedy až päťkrát v rade nastúpili vonku. Za zmienku stojí aj fakt, že s mužstvami z prvej ligy tri razy sa sebou za sebou vypadli na pokutové kopy (2x s Ružomberkom, raz s Banskou Bystricou). Nuž verme, že im to vyjde na štvrtý pokus…

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *