Michalovčania v reprezentačných výberoch

Jakub Grič dostal pozvánku do slovenskej 18-tky, Radku Capikovú a Emíliu Strednú povolali tréneri do ženského výberu SR 17.

Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov absolvujú na budúci týždeň medzinárodný turnaj (UEFA Development Tournament) v Srbsku. Zverenky trénera Branislava Petroviča odohrajú v Starej Pazove za štyri dni až štyri zápasy. Mladé Slovenky sa postupne stretnú s rovesníčkami z Bulharska (23. apríla o 14.00 h), domáceho Srbska (24. 4. o 16.00 h), Rumunska (25. apríla o 16.00 h) a Španielska (26. 4. o 10.00 h). Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). 
Hráčky slovenskej „sedemnástky“ majú zraz na Veľkonočnú nedeľu 20. apríla a večer už odcestujú do Srbska. Pre tím SR „17“ je turnaj v Starej Pazove dôležitou súčasťou prípravy na jesenný štart kvalifikácie ME 2015. Mladé Slovenky si v októbri v Slovinsku zmerajú sily okrem domáceho výberu aj s Holandskom a Izraelom. 

 Nominácia slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov na medzinárodný turnaj tejto vekovej kategórie v Srbsku (23. – 26. apríla):

Brankárky: Veronika Matúšková (FK Slovan Duslo Šaľa), Natália Vatterová (ŠK Slovan Bratislava)
Obrankyne: Rebecca Otiepková (ŠK Slovan Bratislava), RADKA CAPIKOVÁ, EMÍLIA STREDNÁ (obe MFK Zemplín Michalovce)Viktória Čeriová (FK Slovan Duslo Šaľa), Lenka Murinová (OŠK Bziny), Viktória Polláková, Michaela Mazurová (obe FK Spišská Nová Ves), Veronika Galarovičová (Partizán Bardejov)
Stredopoliarky: Klaudia Fabová (MŠK Slovan Trenčianske Teplice), Adriana Briššová (ŠK Selce), Petra Feriancová (TJ Tatran VLM Pliešovce), Natália Botková (FK Slovan Duslo Šaľa), Terézia Kovaľová, Lenka Kovácsová (obe ŠK Slovan Bratislava), Veronika Sluková (ŠKF Žirafa Žilina), Natália Kormaňáková (ŠKF Žirafa Žilina)
Útočníčky: Ľudmila Maťavková (FC Baník Horná Nitra), Annamária Roháčová (ŠK Štich Humenné)

Náhradníčky:
Brankárka: Denisa Mochnacká (Partizán Bardejov)
Obrankyne: Anna Mačugová (Partizán Bardejov), Denisa Mráziková (MŠK Slovan Trenčianske Teplice), Tamara Gmitterová (ŠK Štich Humenné)
Stredopoliarky: Mária Mikolajová (FK Spišská Nová Ves), Lenka Kopčová, Veronika Jančová (obe ŠK Slovan Bratislava), Martina Šurnovská (SK Slavia Praha/ČR)

Realizačný tím:
Branislav Petrovič (tréner), Natália Mackovičová (asistentka trénera), Branislav Vlček (tréner brankárok), Milan Hric (lekár), František Michalovích (masér), Lenka Gazdíková (technická vedúca)

***********************************************************************************

Po úspešných vystúpeniach na januárovom Memoriáli Valentina Granatkina v Rusku (3. miesto) a dvoch aprílových medzištátnych dueloch v Macedónsku (výsledky: 6:0 a 1:1) čaká na slovenských futbalových reprezentantov do 18 rokov najdôležitejšie podujatie v prvej polovici tohto kalendárneho roka: turnaj „Slovakia Cup 2014“, označovaný aj ako neoficiálne majstrovstvá Európy v tejto vekovej kategórii.
V 20-člennej nominácii SR „18“ figurujú aj štyria legionári: brankár Alexander Vencel z Racingu Štrasburg (Fr.), stredopoliari Tomáš Zázrivec z Aston Villy (Angl.) a Jakub Hromada z FC Janov (Tal.) ako aj ďalší „Talian“, útočník Tomáš Vestenický z AS Rím.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov na blížiaci sa medzinárodný turnaj tejto vekovej kategórie „Slovakia Cup 2014“ (termín: 28. apríla – 2. mája):

Brankári: Martin Junas (FK Senica), Alexander Vencel (RC Štrasburg/Fr.)
Obrancovia: Andrej Kadlec, Denis Vavro (obaja MŠK Žilina), Michal Vodecký, Šimon Kupec (obaja FK Dukla Banská Bystrica), Michal Sipľak (ŠK Slovan Bratislava), Dominik Kružliak (MFK Ružomberok), Milan Dimun (MFK Košice)
Stredopoliari: Tomáš Zázrivec (Aston Villa/Angl.), Jakub Hromada (FC Janov/Tal.), JAKUB GRIČ (MFK Zemplín Michalovce), René Kotrík (FC Nitra), Michal Horodník (MFK Košice), Marek Rajník (FK Senica), Tomáš Galo (ŽP Šport Podbrezová)
Útočníci: Dominik Ujlaky (FC Spartak Trnava), Matej Lovás (MFK Ružomberok), Róbert Matejka (ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Vestenický (AS Rím/Tal.)

Náhradníci:
Brankár: Filip Bajza (MŠK Žilina)
Obrancovia: Erik Otrísal (FK Senica), David Berežný (ŠK Slovan Bratislava)
Stredopoliari: Martin Slaninka (MŠK Žilina), František Lády (ŠK Slovan Bratislava)
Útočníci: Daniel Bojda (FC Nitra), Róbert Polievka (FK Dukla Banská Bystrica)

Realizačný tím:
Milan Malatinský (tréner), Jozef Daňko (asistent trénera), Roman Hodál (tréner brankárov), Zsolt Fegyveres (lekár), Juraj Ludík (masér), Roman Smirnov (technický vedúci)

Program futbalového tímu SR „18“ na turnaji „Slovakia Cup 2014“:
Základná skupina: 
Pondelok 28. apríla: Slovensko „18“ – Spojené arabské emiráty „18“ (11.00 h, Nové Mesto nad Váhom)
Utorok 29. apríla: Slovensko „18“ – Ukrajina „18“ (11.00 h, Partizánske)
Štvrtok 1. mája: Slovensko „18“ – Česko „18“ (11.00 h, Lehota pod Vtáčnikom)
Duel o konečné umiestnenie (finále, o 3., 5. alebo 7. miesto): 
Piatok 2. mája: Slovensko „18“ – ??? 

 

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *