S Moldavou nad Bodvou najtesnejšie víťazstvo

O najtesnejší triumf michalovského mužstva sa postarala nová tvár v tíme Samuel Bayón, ktorý skóroval minútu pred koncom.

Štvrté víťazstvo v prebiehajúcej zimnej príprave dosiahli futbalisti druholigového MFK Zemplín Michalovce. Tí si v sobotu popoludní na domácom ihrisku s umelou trávou poradili s lídrom tretej ligy skupiny Východ Moldavou nad Bodvou 1:0 (0:0).

V dobrom zápase sa oba celky prezentovali kvalitným výkonom, mierne navrch mali domáci hráči, ktorí sa dlho nevedeli presadiť. V úvodnom dejstve Michalovčania viackrát pohrozili zo štandardných situácií v podaní Janiča, ale brankára Nováka sa im prekonať nepodarilo. Veľkú šancu na skórovanie mal ostrostrelec Hamuľak, ktorý však po blafáku na gólmana Bodvy zakončil iba do bočnej siete. Po prestávke z dobrej pozície zakončil Bayón vedľa, na druhej strane Kraželova bomba spoza šestnástky preletela tesne vedľa šibenice. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí bezgólovou remízou, vystrelil z hranice pokutového územia španielsky legionár Bayón, ktorý aj s prispením tešu hosťujúceho obrancu prekonal Nováka a zaznamenal víťazný gól MFK Zemplín.

MFK Zemplín Michalovce – FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0 (0:0)

Gól: 89. Bayón

MFK ZEMPLÍN: Raška (46. Kira) – Perez, Michal Gallo (46. Podhorin), Caballero, L. Jacko – V. Janočko (46. M. Regáli), S. Danko, L. Janič – Gamkrelidze, M. Hamuľak (63. D. Kunca), Bayón

FK BODVA: R. Novák – Kražel, M. Petričko, Martin Kováč, Majný – A. Ribár (46. S. Dzurik), T. Labun (60. F. Kováč), Dolutovský, Palencsár (46. P. Zajac) – Cuprišin, F. Varga (67. D. Ribár)

V pondelok odchádzajú zverenci kormidelníka Ondreja Dudu na herné sústredenie do Vysokých Tatier, v rámci ktorého odohrajú v Poprade dve prípravné stretnutia – s Lokomotívou Košice a Zlatými Moravcami. S „Loki“ sa stretnú v stredu 19. februára o 14.30 hod., s ViOnom v piatok 21. februára v rovnakom čase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *