V závere jesene chcú bodovať naplno

V sobotu odohrajú Michalovčania svoje posledné domáce stretnutie v jesennej časti, v ktorom nastúpia proti Bardejovu.

Futbalová jeseň sa nezadržateľne blíži k svojmu koncu. V druhej najvyššej súťaži zostáva odohrať dve kolá. Futbalisti MFK Zemplín, momentálne tretí tím tabuľky, strácajú na lídra z Podbrezovej po osemnástich odohratých kolách päť bodov. Tento deficit by chceli do konca jesene skresať. Aj preto je ich cieľom v zostávajúcich dueloch doma s Bardejovom (sobota 23. novembra – 17.30) a na ihrisku rezervy trnavského Spartaka (nedeľa 1. december) bodovať naplno.

Ako noc a deň

Michalovčania ukazujú túto jeseň dve tváre. Tú lepšiu na domácom ihrisku, kde v doterajších deviatich zápasoch osemkrát vyhrali a remizovali akurát s béčkom Spartaka Trnava (1:1). Na druhej strane vonku stratili už viacero dôležitých bodov a k výkonom z domáceho trávnika sa ani nepribližujú. V deviatich dueloch získali akurát deväť bodov. „Neviem si vysvetliť, čím to je,“ poznamenal jeden z najskúsenejších hráčov v kádri trénera Jozefa Bubenka Miroslav Božok, ktorý sa môže popýšiť už aj historickým double za zisk majstrovského titulu a Slovenského pohára (sezóna 2005/2006 v Ružomberku). „Keby sme to vedeli, tak určite niečo zmeníme. Proste si to nevieme vysvetliť, že doma zahrať dokážeme a vonku ten výkon už zopakovať nevieme. Musíme urobiť všetko preto, aby sa tie výkony vonku stabilizovali,“ vrátil sa ešte Božok k našej otázke. Naposledy Zemplínčania neuspeli na pôde Senca, ktorý predtým deväť kôl nevyhral a pri Slnečných jazerách prehrali 0:2. „V Senci rozhodlo asi to, že my sme nevyužili svoje šance, ktoré boli určite väčšími, z akých dosiahol súper dva góly. Na súperovej pôde sme neodohrali najhorší zápas, no tentoraz rozhodla efektivita,“ zdôraznil dvadsaťdeväťročný stredopoliar, ktorý práve v Senci rozbiehal svoju úspešnú kariéru mimo Michaloviec.

Zimovať čo najlepšie

Aj napriek nelichotivej bilancii na ihriskách súperov sa Michalovčania držia na treťom mieste tabuľky, keď na vedúcu Podbrezovú strácajú päť bodov. Pred osemnástym kolom, v ktorom Michalovčania prehrali v Senci, však bola strata iba dvojbodová. Podbrezová ale doma so Šamorínom nezaváhala (3:0), a tak je ich odstup od Michalovčanov opäť päťbodový. „Je pravdou, že nám opäť odskočili, no tentokrát hrajú vonku oni a nikde nie je napísané, že tie body teraz nestratia,“ podotkol odchovanec michalovského futbalu, ktorý vo svojej kariére už preskákal veľmi veľa. Okrem Michaloviec a spomenutého Senca robil svojmu materskému klubu výbornú reklamu aj v Ružomberku, či poľských Arka Gdynia alebo GKS Belchatow. Na Michalovčanov však nasledujúcu sobotu takisto čaká náročný protivník. Pod umelými reflektormi o 17.30 totiž privítajú druhý tím tabuľky FK Partizán Bardejov, ktorého hráči sa minulú nedeľu ozaj vytiahli a zvíťazili na pôde trnavského béčka 1:0. Práve takýmto výsledkom v prospech Partizána sa skončil aj prvý vzájomný duel týchto tímov v tejto sezóne. „No samozrejme, že im máme čo vracať. Naše výkony v tejto sezóne sú však iné doma, ako vonku, a tak som presvedčený, že našou poctivou hrou doma zabodujeme naplno a vrátime im prehru z ich trávnika. Musíme hrať jednoducho a stopercentne sa sústrediť, pretože Bardejov dosiahol vonku viacero dobrých výsledkov. Verím však tomu, že doma opäť zabodujeme naplno,“ uviedol ofenzívny stredopoliar MFK Zemplín. Ten následne dodal, že by bol najradšej, keby jeho tím v zostávajúcich dvoch dueloch do konca jesene zabral naplno. „Jednoznačne by sme chceli zo zápasov doma s Bardejovom a v Trnave získať čo najviac bodov, čiže najideálnejší scenár by bol šesť bodov. Stále totiž treba mať čo najvyššie ciele a zisk šiestich bodov by nám umožnil zimovať na čo najlepšej pozícii.“

Zdroj: novinyzemplina.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *