V prvej lige debutoval michalovský rodák Perexta

Obranca Vladimír Perexta debutoval na Slovane v A-mužstve Žiliny, kam z MFK Zemplín odišiel v lete 2005.

Futbalista MŠK Žilina Vladimír Perexta (nar. 13. 1. 1990) absolvoval v 23 rokoch premiéru v najvyššej slovenskej súťaži. Paradoxne sa tak stalo na pôde úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom dueli 18. kola. „Som rád, že som dostal šancu v Corgoň lige. Čakal som na ňu dosť dlho, o to viac si ju vážim. Hralo sa mi dobre, ale nemôžem byť spokojný, pretože sme prehrali 1:2,“ citoval portál corgonliga.sk slová debutanta a rodáka z Michaloviec, ktorý prišiel do Žiliny už v dorasteneckom veku a hrával za B-tím MŠK.

Kouč Adrián Guľa nemal na Pasienkoch proti „belasým“ pre zranenie k dispozícii skúsenú dvojicu Serge Akakpo – Jozef Piaček, ktorých v strede obrany žilinského mužstva nahradil spomenutý Perexta spolu so 17-ročným Denisom Vavrom. „Myslím si, že naša spolupráca bola na solídnej úrovni. S Denisom sme hrali spolu už v mládežníckych kategóriách. Slovan nám však strelil dva góly, vyplynulo to z našich chýb, ale aj z jeho kvality. My sme sa domácim snažili konkurovať nasadením a bojovnosťou, dreli sme na ihrisku celých 90 minút, ale z Pasienkov sme odišli bez bodu,“ skonštatoval ďalej V. Perexta, ktorý v hráčskej kariére pôsobil aj v MŠK Rimavská Sobota a FK Raven Považská Bystrica. 

Bývalý mládežnícky reprezentant pred duelom proti Slovanu prijímal rady od skúsenejších spoluhráčov. „Hovorili mi, aby som nemal prehnaný rešpekt a nebál sa. V nedeľu to bola pre mňa ďalšia cenná skúsenosť. Verím, že som nesklamal trénera Guľu,“ dodal Vladimír Perexta.

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *