Štart jarnej časti druhej ligy 8. marca 2014

Keďže jesenná časť dvoch najvyšších slovenských súťaží speje ku koncu, ÚLK sa už začala zaoberať aj ich jarnou časťou.

Hoci do konca jesennej časti futbalovej Corgoň ligy i II. ligy chýba mužstvám odohrať ešte dva zápasy a prvá časť sezóny 2013/2014 sa uzavrie 30. novembra, resp. 1. decembra, Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán dvoch najvyšších slovenských súťaží sa už detailnejšie zaoberala aj štartom jarnej časti tohto ročníka. Corgoň liga bude pokračovať v prvý marcový deň duelmi 20. kola, druholigová súťaž má prvé „jarné“ kolo (celkovo 21. v poradí) na programe o týždeň neskôr 8. marca 2014. 

„Na zasadnutí výkonného výboru ÚLK si zástupcovia jednotlivých klubov Únie odsúhlasili štart jarnej časti Corgoň ligy a II. ligy. Uvidíme, aké bude začiatkom marca budúceho roka počasie a klimatické podmienky. V ostatných rokoch to nebolo práve ideálne. Takto je to však nastavené a schválené,“ informoval na stredajšej tlačovej besede v Bratislave zástupcov médií riaditeľ Únie ligových klubov pre Corgoň ligu a II. ligu Dušan Huňady. Obe spomenuté slovenské futbalové súťaže by sa mali skončiť v sobotu 31. mája 2014 zápasmi záverečného 33. kola. 

MFK Zemplín Michalovce by mal odštartovať jarné majstrovské boje v sobotu 8. marca 2014 na ihrisku Šamorína, prvé domáce stretnutie v novom roku odohrá v sobotu 15. marca 2014 proti Šali.

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *