Michalovský poltucet do siete nováčika

Pohronie zdolali Zemplínčania vysoko 6:1, k vedúcej Podbrezovej sa dotiahli na rozdiel dvoch bodov.

Iba druhý raz futbalisti MFK Zemplín Michalovce strelili na svojom zrekonštruovanom štadióne poltucet gólov. Prvýkrát sa im to podarilo v auguste 2010, keď trebišovský Slavoj v pohárovom súboji zdolali 6:0. Teraz si v zápase 15. kola druhej ligy zgustli na nováčikovi súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, ktorý pri svojom premiérovom dueli v metropole Zemplína zaknihoval prehru 1:6 (0:3).

Nechceli ich podceniť

Hostia neprišli do Michaloviec s výlučne defenzívnou taktikou, čo sa im aj stalo osudným. Zverenci trénera Jozefa Bubenka si z chuti zastrieľali a sieť za brankárom Romanom Packom rozvlnili hneď šesťkrát. „Snažili sme sa súpera nepodceniť, pretože aj keď v tabuľke je dole, vonku dosahoval dobré výsledky. Od začiatku sme na neho chceli vybehnúť a streliť čím skôr gól, čo sa nám aj podarilo. Do polčasu sme pridali aj ďalšie dva a už to išlo ľahšie. Škoda iba toho inkasovaného gólu,“ zhodnotil duel defenzívny štít MFK Zemplín Oliver Podhorin, ktorý také vysoké víťazstvo nečakal. „Ako som už povedal, súper vonku nehrá najhoršie, dávali sme si na neho pozor, predovšetkým na jeho štandardky, keďže má vysokých hráčov.“

Zápas mu chutil

O. Podhorin síce nenastúpil v základnej zostave, ale do zápasu naskočil už po 20. minútach hry, keď vystriedal Oberta. „Igor mal problémy so svalom, preto mi tréner hovoril, aby som bol pripravený. Trošku som aj čakal, žeby som mohol nastúpiť,“ skonštatoval 21-ročný michalovský odchovanec, ktorý mal takisto v predchádzajúcich týždňoch zdravotné problémy. Posledný zápas odohral ešte proti trnavským juniorom pred viac ako mesiacom. „Hralo sa mi celkom dobre, veď sa vysoko vyhralo. Zápas mi chutil, teším sa, že sme získali ďalšie tri body do tabuľky a priblížili sme sa k vedúcej Podbrezovej,“ dodal O. Podhorin. Michalovčania strácajú na „železiarov“ už iba dva body, najbližšie ich čaká prestížne derby na pôde Prešova. 

Zdroj: denník Korzár

Zdroj videa: Lenhard production

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *