Grič a spol. do osemfinále svetového šampionátu!

V ňom sa v utorok stretnú s Uruguajom, michalovský stredopoliar Jakub Grič však kvôli trestu za červenú kartu hrať nebude.

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov postúpila do osemfinále MS tejto vekovej kategórie v Spojených Arabských Emirátoch vďaka štvrtkovému víťazstvu Uzbekistanu nad Chorvátskom 2:1 v C-skupine turnaja. Slovensku na postup stačili napokon aj štyri získané body za remízu s Hondurasom (2:2) a víťazstvo nad domácim tímom Spojených Arabských Emirátov (2:0). Zverenci trénera Ladislava Pecka sa umiestnili v A-skupine na tretej priečke a je jasné, že v tabuľke tretích tímov sa ocitnú medzi štvoricou postupujúcich celkov do osemfinále. V utorok 29. októbra o 15.00 SEČ čaká Slovákov stretnutie proti Uruguaju, víťazovi základnej B-skupiny.

Kapitán Slovenska Jakub Hromada mal za celý kolektív z postupu veľkú radosť. „Všetci sme neskutočne šťastní, že sme postúpili zo skupiny a takto si splnili najväčší cieľ. Po stredajšom zápase proti domácim sme si boli vedomí toho, že stačí k postupu málo a verili sme v spravodlivý osud,“ povedal pre TASR stredopoliar juniorského tímu Juventusu Turín.

Rozhodujúcim faktorom, ktorý rozhodol o predĺžení šampionátu pre slovenskú výpravu, bolo štvrtkové víťazstvo Uzbekistanu nad Chorvátskom 2:1. „Všetci sme sledovali tento duel a po záverečnom hvizde vypukla neskutočná radosť. Vybehli sme na chodbu a spoločne s trénermi sme sa radovali z postupu,“ priblížil Hromada nielen prvotné radostné momenty, ale aj najbližší plán: „Teraz bude najdôležitejšie aby sme si čo najlepšie oddýchli po troch ťažkých zápasoch a pripravili sa hlavne po fyzickej stránke na osemfinálový zápas. Máme za sebou voľný deň, chodíme k moru, relaxujeme a užívame si každú voľnú minútu. Od piatka zrejme začneme s tréningami a prípravou na utorkový duel.“ 

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom šampionátu dokázali Juhoameričanov zdolať v Dubaji 2:1. „Myslím, že to bude rozdielny zápas ako v príprave. Tam išlo hlavne o to, aby sme si zvykli na prostredie. Môže to byť náš posledný duel na majstrovstvách a zároveň aj postupujúci, a tak k nemu určite pristúpime. Vieme, čo nás čaká, bude to nesmierne náročný zápas. Už sa ho nevieme dočkať,“ dodal na margo utorňajšieho osemfinále Hromada.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *