V utorok a stredu sa hrá 3. kolo Slovnaft Cupu

V hre sú stále aj michalovskí futbalisti, ktorí v utorok popoludní nastúpia na pôde prvoligového Ružomberka.

Slovenská pohárová futbalová súťaž s názvom Slovnaft Cup (SC) pokračuje tento týždeň duelmi 3. kola. Z osemzápasového itinerára sa až šesť súbojov uskutoční v utorok 24. 9., zostávajúce dve stretnutia budú v stredu 25. septembra. Medzi najlepšou osemfinálovou šestnástkou sa nachádza len osem účastníkov Corgoň ligy, štyria zástupcovia z najvyššej domácej súťaže (FC Nitra, Dukla Banská Bystrica, Spartak Myjava a AS Trenčín) sa rozlúčili v národným pohárom už v predchádzajúcom kole. Doterajším sitom prešlo aj päť druholigistov (Tatran Prešov, Duslo Šaľa, Tatran Liptovský Mikuláš, Rimavská Sobota, Zemplín Michalovce) a traja zástupcovia z III. ligy (všetci zo skupiny Západ – ŠKF Sereď, FKS Nemšová a OFK Dunajská Lužná). Všetci corgoňligisti nastúpia proti mužstvám z nižších súťaží. 

Obhajcom trofeje sú futbalisti ŠK Slovan Bratislava, ktorí vo finále zdolali na trávniku v Ružomberku hráčov MŠK Žilina 2:0. „Belasí“ nastúpia v stredu proti Dunajskej Lužnej, rovnako až v stredu sa uskutoční súboj neúspešného finalistu z predchádzajúceho ročníka. „Šošonov“ čaká konfrontácia na pôde Nemšovej. Obaja corgoňligisti sú v týchto súbojoch, prirodzene, favoritmi. Tradične vysoké ambície majú aj v Trnave, Spartak privíta v utorok doma Liptovský Mikuláš. Na problémy s korupčným škandálom sa pokúsia zabudnúť v Dunajskej Strede, klub sa zmieta v afére s ovplyvňovaním výsledkov zápasov a najlepšou náplasťou pre tím zo Žitného ostrova by bol jeho postup cez druholigový Prešov do štvrťfinále. 

Rovnako ako v 1. a 2. kole sa aj teraz hrá na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase sa nepredlžuje, ale hneď nasledujú strely zo značky pokutového kopu. Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma – vonku, pozn.), je plánované v termínoch 22. – 23. 10. (prvé zápasy), resp. 5. – 6. 11. (odvety), semifinále sa uskutoční až na jar budúceho roka predbežne v dňoch 8. 4. (prvé duely), resp. 15. 4. (odvety). Finále Slovnaft Cupu by malo byť 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku. Víťaz Slovnaft Cupu 2013/2014 sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015.

Program a obsadenie rozhodcov v tohtotýždňových stretnutiach 3. kola futbalového Slovnaft Cupu (hrá sa na jeden zápas):

Utorok 24. septembra: 
16.00 h: ŠKF Sereď (III. liga) – MFK Košice, rozhodujú: P. Hrčka – Balko, Chládek
16.00: 1. FC Tatran Prešov (II. liga) – FK DAC 1904 Dunajská Streda, rozhodujú: Fajčík – Tomčík, Poláček
16.00: FC ViOn Zlaté Moravce – FK Slovan Duslo Šaľa (II. liga), rozhodujú: Trutz – Mókoš, Mikulaj
16.00: FC Spartak Trnava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (II. liga), rozhodujú: Smolák – Bóllo, Barenčík
16.00: MŠK Rimavská Sobota (II. liga) – FK Senica, rozhodujú: Sedlák – E. Weiss, Bobko
16.30: MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce (II. liga), rozhodujú: Hracho – R. Sluk, Cuninka 

Streda 25. septembra: 
16.00: FKS Nemšová (III. liga) – MŠK Žilina, rozhodujú: Jurenka – D. Hrčka, Hancko
16.00: OFK Dunajská Lužná (III. liga) – ŠK Slovan Bratislava, rozhodujú: Pavlík – T. Somoláni, Bednár

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *