Michalovčania majú o motiváciu postarané

Dnes štartuje Michalovce Cup, na ktorom sa predstaví aj španielsky veľkoklub Real Madrid. Tréner A. Rusnák verí, že jeho zverenci turnaj psychicky zvládnu.

Dočkali sme sa! Dnes je práve ten deň, kedy odštartuje medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 17 rokov Michalovce Cup 2013, ktorý bude mať hviezdne obsadenie. Priaznivci v metropole Zemplína totiž na vlastné oči uvidia mladíkov španielskych tímov Realu Madrid a Villarrealu, talianskeho Chieva Verona, ukrajinského Šachtaru Doneck a domácich celkov Dukly Banská Bystrica a Zemplína Michalovce. Štvrtý ročník turnaja otvorí zápas Banská Bystrica – Villarreal, ktorý je na programe dnes o 18. hodine. Vyvrcholenie je na programe v piatok večer.

Víťazne naladení

Družstvo domáceho MFK Zemplín, ktoré vedie lodivod Albert Rusnák, sa lepšie na turnaj ani naladiť nemohlo. Po dvoch odohraných kolách najvyššej slovenskej súťaže kategórie U17 má na svojom konte plný bodový zisk, pričom ani raz neinkasovalo. V prvom zápase vyhralo doma s Trnavou (1:0) a teraz v sobotu nezaváhalo ani v Podbrezovej (1:0). „Sme ešte len na začiatku sezóny, pred nami je ďalších 24 ligových zápasov. So súťažou sa stále iba spoznávam. Ja chlapcom prajem, nech im táto víťazná séria vydrží čo najdlhšie. Sú ešte mladí a ich výkonnosť je kolísavá, preto určite prídu aj slabšie výsledky,“ zostáva stáť pevne nohami na zemi A. Rusnák. Mimochodom, brankárskou jednotkou tímu je Michal Janočko, syn bývalého reprezentanta a v súčasnosti hráča A-mužstva Michaloviec Vladimíra Janočka.

Proti najlepším hráčom

Michalovčania nastúpia na domácom turnaji v základnej skupine A, kde im spoločnosť budú robiť hráči Realu Madrid a Šachtaru Doneck. Práve proti Ukrajincom nastúpia dnes o 20. hodine, s „bielym baletom“ si sily zmerajú vo štvrtok v rovnakom čase. „Pre chlapcov to bude nová skúsenosť. V každom zápase to budú mať veľmi ťažké, lebo kvality sú na strane súperov. Ale bude pre nich veľkou motiváciou hrať proti špičkovým tímom a najlepším európskym hráčom v tejto kategórii, pretože tieto kluby si do svojich akadémií vyberajú iba tých najlepších hráčov,“ uviedol michalovský kormidelník.

Vyrovnať sa s tlakom

Na vlaňajšom ročníku Michalovce Cupu sa Zemplínčania vypli k famóznym výkonom a dokázali zdolať aj talianskeho giganta Juventus Turín, vďaka čomu obsadili výborné druhé miesto. Podarí sa im „oskalpovať“ nejakého hviezdneho súpera aj teraz? „V prvom rade chceme ukázať našu vyše mesačnú robotu, pretože pri družstve som iba od júla. Sám som zvedavý, ako sa chlapci vyrovnajú s tlakom, ktorý na nich bude vyvíjaný. Budú hrať doma, pred zrakmi svojej rodiny, prvýkrát pod umelým osvetlením. Verím, že to po psychickej stránke zvládnu a budú podávať dobré výkony,“ uzavrel debatu A. Rusnák. 

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *