MFK Zemplín do druhého kola Slovnaft Cupu

V Námestove zvíťazil 4:1, góly zaznamenali Lukáš Janič, Dominik Kunca, Vernon de Marco Morlacchi a Stanislav Danko.

Futbalisti A-mužstva MFK Zemplín Michalovce postúpili do druhého kola pohárovej súťaže hranej pod názvom Slovnaft Cup, keď na ihrisku treťoligového Námestova zvíťazili rozdielom triedy 4:1 (1:1). Zápasy druhého kola Slovnaft Cupu sú na programe v termíne 27. a 28. augusta, k dvadsiatim postupujúcim z 1. kola sa pripoja aj dvanásti účastníci Corgoň ligy. Dvojice súperov určí až žreb, ktorý sa uskutoční v najbližších dňoch.

Tréner Jozef Bubenko: „Výsledok je jednoznačný, ale priebeh zápasu až taký nebol. Mali sme dobrý úvod, strelili sme gól, ale po ňom sme poľavili a súper dokázal vyrovnať. Druhý polčas už bol z našej strany oveľa lepší, vyhrali sme ho 3:0 a zaslúžene postúpili do ďalšieho kola. Dali sme štyri góly u súpera, ale stále je čo naprávať. Máme fázy, kedy púšťame súpera do hry, také slabšie desaťminútovky, na tom musíme popracovať. Príležitosť dostali aj hráči, ktorí hrávajú menej, a ukázali, že môžu kedykoľvek zasiahnuť aj do zápasov v lige. Je dobré, že máme širší káder, aspoň je v ňom konkurencia. V druhom kole pohára si želám takého súpera, cez ktorého by sme postúpili.“

MŠK Námestovo – MFK Zemplín Michalovce 1:4 (1:1)

Góly: 36. Hollý – 20. L. Janič, 56. D. Kunca, 62. Morlacchi, 90+. S. Danko

Rozhodoval: Korista – 350 divákov

MŠK: Poništiak – A. Kmeť, Stašiniak, Habiňák, Šmiheľ – J. Siman, Kurtulík, Kasan (76. Čecho), Šikyňa (70. Čiernik) – Snovák, Hollý (79. Ľ. Siman)

MFK ZEMPLÍN: Raška – I. Obert, Michal Gallo, T. Sedlák, M. Vanák – Kovaľ, Morlacchi, L. Janič, Božok (74. S. Danko) – D. Kunca (81. Gamkrelidze), M. Regáli (64. M. Hamuľak)

Ďalšie výsledky dnešných zápasov 1. kola Slovnaft Cupu:

Bardejov – Lipany 2:1, Vráble – Senec 2:2 (na penalty 4:3), Prečín – Šaľa 1:2, Vrakúň – Sereď 0:1, Ružiná – Martin 2:1, Rimavská Sobota – Moldava nad Bodvou 3:1, Vrbové – Dunajská Lužná 0:0 (na penalty 1:3)

Njabližší program MFK Zemplín:

Nedeľa 11. augusta o 16.30 hod.: Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – Michalovce (4. kolo)

Nedeľa 18. augusta o 19.30 hod.: Michalovce – Prešov (5. kolo)

Sobota 24. augusta o 16.00 hod.: Podbrezová – Michalovce (6. kolo) 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *