Nešťastná prehra starších dorastencov

Michalovčania neuspeli v derby na bardejovskom ihrisku, keď domácim podľahli 0:1. Majú ťažké srdce na rozhodcov.

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase 20. kola prvej ligy na ihrisku Partizána Bardejov najtesnejším rozdielom 0:1 a zaknihovali tak prvú prehru v jarnej časti súťaže. Bez bodu sa z horného Šariša vracajú aj mladší dorastenci, ktorí prehrali 1:2.

Starší dorastenci U19

Tréner Branislav Sokoli: „Chýbala nám kvalita smerom dopredu, nastúpili sme totiž bez troch zranených opôr Turika, Koscelníka a Leška. Nevedeli sme sa presadiť jeden na jedného. Chlapcov som počas celého týždňa upozorňoval, že domácim budú rozhodcovia pískať veľa štandardiek a to sa aj potvrdilo, a práve na to sme doplatili. Asistent rozhodcu odmával faul, ktorý nebol, Bardejovčania zahrávali priamy kop, na päťke sme nechali úplne voľného hráča, ktorý na dvakrát prekonal nášho brankára. Na druhej strane odpustili rozhodcovia domácim penaltu za jasný faul na Mukhametdinova asi 10 minút pred koncom. Vypracovali sme si iba jednu čistú šancu, ale Kiss v nej neuspel. Bez gólu sa vyhrať nedá…“

Partizán Bardejov – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 53. Berežný

MFK ZEMPLÍN: Kira – D. Horňák, Sochanič, J. Šimko, Škultéty (75. Stropkay) – Harvila (87. M. Popovič), Grič – Mukhametdinov, J. Kiss (66. J. Štofík), Šimčák – T. Kolesár

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU.

Mladší dorastenci U17

Tréner Ján Gajdoščík: „Zápas to bol iba priemerný, hral sa iba v slabom tempe. Domáci kúskovali a zdržiavali hru, naťahovali čas a my sme sa nevedeli dostať do tempa. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, ale v 12. minúte sme sa po veľmi peknej akcii Tótha a následnom zakončení Bellása vyrovnali. Potom však Bardejovčania opäť strhli vedenie na svoju stranu. Vyrovnať mohol v druhom polčase Andrejko, ale volejom minul bránu a neuspel ani Bellás, ktorý z uhla takisto nenamieril presne. Viacerí hráči podali priemerný až podpriemerný výkon.“

Partizán Bardejov – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (2:1)

Góly: 7. Rokošný, 31. Ľalík – 10. Bellás

MFK ZEMPLÍN: Holienčin – M. Kolesár, M. Janočko, Mikovčík, Halagan – L. Tóth, Havrila, Vajs (65. Copko), J. Andrejko – T. Vožný (68. Chimaľ), Bellás

Najbližšie majstrovské zápasy odohrajú Michalovčania v sobotu 13. apríla. Na domácej pôde privítajú Spišskú Novú Ves, starší nastúpia o 11. hodine, mladší o 13.15 hod.