Michalovčania porazili Lipany rozdielom triedy

Generálka MFK Zemplín vyšla na výbornú, hetrikom sa zaskvel útočník Dominik Kunca, jeden gól pridal Róbert Kovaľ.

Posledný prípravný súboj pred ostrým druholigovým štartom odohrali dnes popoludní na ihrisku v Topoľanoch futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Ich súperom boli treťoligové Lipany, ktorých nakoniec zdolali rozdielom triedy 4:1.

Zemplínčania sa do súpera pustili s chuťou a už v 5. minúte mohol otvoriť skóre Janočko, ale brankár Bartoš bol proti, keď loptu s námahou vyrazil na roh. O osem minút sa už domáci dočkali, po centri z ľavej strany sa hlavou presadil Kovaľ – 1:0. V 21. minúte bol už rozdiel v skóre dvojgólový, Kovaľ poslal loptu do súperovej päťky, kde číhal Kunca a ten pohotovo zvýšil. Michalovčania naďalej hýrili aktivitou a Kunca po Božokovej prihrávke zvýšil už na rozdiel triedy – 3:0. Päť minút pred prestávkou hostia znížili, po centri z pravej strany trafil hlavou presne Ševčovič. V úvode druhého dejstva hry najprv Božokovu dobrú strelu zneškodnil gólman Bartoš a o pár sekúnd nato obranca hostí zastavil na čiare hlavičku Korijkova smerujúcu do brány. V 54. minúte sa do šestnástky Lipan predral Kunca a pomedzi brankárove nohy spečatil skóre stretnutia na konečných 4:1 a zároveň dokonal svoj hetrik.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Odeva Lipany 4:1 (3:1)

Góly: 13. Kovaľ, 21., 35. a 54. D. Kunca – 40. Ševčovič

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo – D. Horňák, L. Hruška (46. Vernon), Korijkov, M. Vanák – Kovaľ, T. Sedlák, V. Janočko (60. S. Danko), Božok (60. L. Jacko) – D. Kunca, M. Hamuľak

ŠK ODEVA: P. Bartoš – Figura, Gomoľa, Krivak, J. Janič – Genčúr (60. Blaško), Kovalík (60. M. Drobňák), Popovec, I. Pončák – Ševčovič (86. Jabcon), Eliáš

Najbližšie čaká zverencov trénera Alberta Rusnáka už majstrovský zápas, v piatok 8. marca o 17.30 hod. ho odohrajú na pôde ŠK SFM Senec.