Tomáš Kozár opäť v službách MFK Zemplín

Stal sa novým hrajúcim trénerom rezervy. Doma je od septembra, do michalovského klubu sa vrátil po vyše troch rokoch.

Návrat do materského klubu hlási Tomáš Kozár! Po viac ako troch rokoch strávených v zahraničí je opäť v službách MFK Zemplín Michalovce. Neprichádza však do druholigového A-mužstva, ale do štvrtoligovej rezervy, kde sa pred vyše týždňom ujal trénerskej taktovky.

Ponuku neodmietol

Tomáša Kozára sme viackrát zazreli na štadióne MFK Zemplín ešte v závere jesene. Vtedy sme zistili, že začal trénovať rezervu mladšieho dorastu U16. Po krátkom pôsobení pri tomto tíme dostal od vedenia klubu ponuku viesť seniorské B-mužstvo, ktorú sa rozhodol prijať. „Oslovili ma s tým, či nechcem pracovať pri rezerve ako hrajúci tréner. Chcel by som sa už usadiť doma, pretože mám rodinu,“ povedal T. Kozár, ktorý naposledy pôsobil v exotickom Thajsku, kde hrával od roku 2010. A ako načrtol v odpovedi, vrátiť sa tam neplánuje. Aj keď… „Človek nikdy nevie. S vedením klubu som sa však už dohodol, tak by som nemal nikde odísť,“ dodal.

V štáte ležiacom v juhovýchodnej Ázii vystriedal tri kluby, všetky v hlavnom meste krajiny Bangkoku. Zaujímavé je, že na začiatku jeho pôsobenia v Thajsku mu robili spoločnosť aj ďalší štyria slovenskí futbalisti, z ktorých hneď traja majú tiež za sebou michalovskú minulosť. „Prvý rok v prvoligovom klube Tot-Cat Bangkok boli v mužstve okrem mňa aj Miroslav Tóth, Marián Juhás, Jozef Tirer a Anton Kubala. Mojimi ďalšími pôsobiskami boli druholigové tímy Bangkok United a Phrae United FC,“ prezradil 33-ročný útočník, ktorý vo svojej kariére hrával aj v Banskej Bystrici, Vranove nad Topľou, Humennom či Senci.

Nový lodivod sa kormidla v dobre známom prostredí ujal pred týždňom v pondelok, keď hráči rezervného tímu začali so zimnou prípravou. Tú absolvujú výlučne v domácich podmienkach. „S hráčmi sa pomaly zoznamujem. Trénujeme štyrikrát do týždňa, prevažne na umelej tráve, ale využívame aj posilňovňu a okolité terény,“ hovoril T. Kozár, ktorý má za sebou už aj prvý prípravný duel na lavičke B-mužstva. S Humenným remizovalo 1:1. „Všetky zápasy odohráme na domácej umelej tráve a všetky v nedeľu o 10. hodine. Postupne nás preveria ešte Trebišov, Giraltovce, Bardejovská Nová Ves, Vranov, Veľké Revištia, maďarský Cigánd a Snina,“ vymenoval súperov hrajúci tréner, ktorý si michalovský dres naposledy obliekol v máji 2009. V najbližšom čase by sa v žlto-modrých farbách mohol objaviť opäť. „Prednosť však budú dostávať mladí chlapci, ale niekedy im na ihrisku budem pomáhať a odovzdávať skúsenosti. Budeme hrať rovnako ako A-mužstvo, všetko budem konzultovať s trénerom Albertom Rusnákom,“ uzavrel T. Kozár.

VIZITKA TOMÁŠA KOZÁRA

Narodený: 14. júla 1979 v Michalovciach

Post: útočník

Materský klub: Zemplín Michalovce

Predchádzajúce pôsobiská: Michalovce, Dukla Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Bukocel Šport Vranov nad Topľou, HFC Humenné, FC Senec, SV Absdorf, Tot-Cat Bangkok, Bangkok United, Phrae United FC

POSLEDNÝ ZÁPAS T. KOZÁRA V DRESE MFK ZEMPLÍN:

30. 5. 2009, 32.KOLO 2008/2009: ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 3:0 (2:0)

Góly: 21. Gottwald, 38. a 88. Pich

ŽK: 36. Kostelný, 51. Kožička – 53. J. Vajda, 90. Viskup

Rozhodovali: A. Somoláni – 630 divákov

ŽP ŠPORT: J. Hanák – Snitka, J. Gajdošík, Kostelný, Savič – M. Turňa, Kožička, Svintek (66. Tirer), R. Chomistek (77. Sedliak) – Gottwald (89. J. Pančík), Pich. Tréner: R. Quaranta

MFK ZEMPLÍN: M. Ferenc – J. Vajda, A. Coulibaly, Kovalík, Krakovský (46. A. Devečka) – Uhľár (46. D. Kunca), Shytov, Marián Adam, Viskup – J. Gašpar, T. Kozár (74. D. Sninský). Tréner: V. Rusnák ml.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *