Starší dorastenci sa na turnaji v Prahe nestratili

Obsadili výborné tretie miesto, nebyť zaváhania s Bardejovom, mohli skončiť druhí. Tréner Sokoli hodnotí tento turnaj.

Počas uplynulého víkendu sa michalovskí prvoligoví starší dorastenci zúčastnili kvalitne obsadeného halového turnaja dorastencov v hlavnom meste Česka v Prahe, kde obsadili výborné tretie miesto. Na memoriáli Dr. Václava Jíru, ktorý sa uskutočnil už po 21-krát, triumfoval usporiadateľský tím Bohemiansu 1905 a druhú priečku obsadila Slavia Praha. Hlavný kormidelník družstva U19 Branislav Sokoli nám zhodnotil účinkovanie tímu MFK Zemplín na tomto turnaji.

„Tento turnaj sme brali ako spestrenie po skončení jesennej časti súťaže. Na turnaj sme mohli nominovať len 14 hráčov vrátane brankárov, ale keďže nám klub vyšiel v ústrety, tak sme po dohode s vedením zobrali 21 hráčov. Keďže nešlo len o spoločenskú stránku, ale chceli sme sa takisto prezentovať aj kvalitným výkonom, po dohode s trénerom A-mužstva sme nominovali aj hráčov, ktorí sú už v seniorskom kádri (Kovaľ, Danko, Bréda, Leško). Na turnaj sme odchádzali už vo štvrtok, po príchode do Prahy sme chceli chlapcom ukázať aj historické dominanty Prahy. Samotný turnaj bol zorganizovaný na vysokej úrovni a všetko klapalo na jednotku. Do turnaja sme vstúpili veľmi dobre, keď v prvom zápase sme zdolali Teplice 6:3. V druhom zápase sme narazili na Slaviu, ktorá disponuje v tomto ročníku veľmi silným kádrom. Od úvodu sme boli lepším mužstvom a naši hráči prevýšili súpera hlavne po technickej stránke. Tento zápas bol v závere veľmi dramatický, keď sme viedli už 6:2, súper však tesne pred koncom vyrovnal, no pár sekúnd pred koncom sme strelili víťazný gól Kovaľom. Po týchto víťazstvách však prišlo uspokojenie a možno aj akési podcenenie, a to sa nám vypomstilo, a prehrali sme s Bardejovom 2:3 a s Mostom 3:5. Hlavne prehra s Bardejovom nás v konečnom dôsledku mrzela, keď ešte minútu pred koncom sme viedli, ale dali sme si následne vlastný gól, a v poslednej sekunde sme inkasovali rozhodujúci gól. Nebyť tejto prehry, mohli sme skončiť na druhom mieste. V druhý hrací deň sme v prvom zápase narazili na  dovtedy neporazený domáci tím. V tomto zápase sa ukázalo, prečo je mládežnícky futbal v Čechách pred nami. Bohemians hral dynamický, dôrazný a behavý futbal s ktorým sme mali problémy. Tento zápas sme prehrali 2:5. Bohemians sa stal aj celkovým víťazom, keď dokázal vyhrať všetky zápasy. V poslednom zápase sme hrali so Spartou a len víťazstvo nám mohlo priniesť umiestnenie na 3. mieste. Zápas sme zvládli výborne hlavne po taktickej stránke a hernou disciplínou, keďže súper hral po získaní lopty s hráčom v bráne. Brankár išiel do brány len po strate lopty. Tento taktický ťah však Sparte nevyšiel, keďže my sme rýchlym prechodom do útoku znemožnili súperovi prestriedať hráča za brankára a skórovali sme v čase, keď bol v bráne hráč. Tento zápas sme vyhrali 6:2. Po tomto zápase sme čakali ako sa skončia posledné zápasy, a keďže sa nekonalo žiadne „prekvapenie“, umiestnili sme sa na peknom 3. mieste. Naši hráči ukázali dobrú technickú hru, ale zaostávali sme v nasadení a dôraze oproti českým družstvám. Chýbala mi taktiež väčšia chuť presadiť sa a túžba po víťazstve. Treba však povedať, že sme hrali proti absolútnej českej špičke v tejto vekovej kategórii. Len pre zaujímavosť uvediem, že po jesennej časti sú  Teplice v najvyššej dorasteneckej súťaži v Česku na prvom mieste, Slavia na druhom a Sparta na piatom. Tešia ma aj individuálne ocenenia našich hráčov, keď Kovaľ bol so 7 gólmi vyhlásený za najlepšieho strelca a Bréda za najlepšieho brankára turnaja. Organizátori turnaja boli milo prekvapení našou hrou a už teraz máme prísľub pozvania na budúci ročník…“

Výsledky MFK Zemplín:

MFK Zemplín Michalovce – FK Teplice 6:3

Góly MI: Kovaľ 2, A. Leško 2, Turik, M. Koscelník

MFK Zemplín Michalovce – SK Slavia Praha 7:6

Góly MI: Turik 2, S. Danko, Vajs, A. Leško, Kovaľ, M. Koscelník

MFK Zemplín Michalovce – Partizán Bardejov 2:3

Góly MI: S. Danko, Kovaľ

MFK Zemplín Michalovce – FK Baník Most 3:5

Góly MI: M. Koscelník 3

MFK Zemplín Michalovce – Bohemians 1905 Praha 2:5

Góly MI: Kovaľ, Vajs

MFK Zemplín Michalovce – AC Sparta Praha 6:2

Góly MI: Kovaľ 2, Turik, M. Koscelník, J. Kiss, J. Šimko

Turnaja sa zúčastnili títo hráči:

Miloslav Bréda, Matúš Kira, Patrik Babiák – Stanislav Danko, Róbert Kovaľ, Adrián Leško, Jozef Šimko, Dávid Horňák, Patrik Škultéty, Martin Popovič, Milan Šimčák, Tomáš Tomko, Tomáš Ďurik, Vladimír Sochanič, Jozef-Šimon Turik, Juraj Kiss, Jozef Vajs, Martin Koscelník, Štefan Harvila, Jakub Štofík, Martin Kolesár.

Konečné poradie:

1. Bohemians 1905, 2. Slavia Praha, 3. MICHALOVCE, 4. Sparta Praha, 5. Teplice, 6. Most, 7. Bardejov

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč turnaja: Milan Havel (Bohemians 1905)

Najlepší strelec turnaja: Václav Altman (Teplice) a RÓBERT KOVAĽ (Michalovce) – 7 gólov

Najlepší brankár turnaja: MILOSLAV BRÉDA (Michalovce)

Cena Fair-play: Baník Most

Fotogalérie z turnaja nájdete TU a TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *