Michalovčania v derby naprázdno

V Bardejove prehrali najtesnejším rozdielom 0:1, keď jediný gól inkasovali z pokutového kopu.

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v stretnutí 16. kola na pôde Bardejova 0:1 po góle Mareka Semana z veľmi prísneho pokutového kopu.

Od úvodných minút sa hralo v domácej réžii. Ako prvý ohrozil hosťujúcu bránu Andraščík, ale v 7. minúte si s jeho strelou poradil Jenčo. V 20. minúte Kuhajdíkov prízemný pokus mieril vedľa. O osem minút nato strelu Dyjana De Azeveda zneškodnil michalovský gólman. Zemplínčania v prvom polčase neohrozili domácu svätyňu ani raz, avšak ani Partizán sa nedostal do žiadnej gólovej šance. Výnimkou bola iba situácia z 39. minúty, keď sa po centri z ľavej strany dostal k zakončeniu hlavou Dyjan De Azevedo, ale v čistej šanci neuspel, pretože Jenčo vytiahol famózny zákrok a loptu vytlačil na brvno.

Ani v druhom dejstve hry sa obraz hry nezmenil, michalovská defenzíva však pracovala spoľahlivo a Bardejovčania sa len veľmi ťažko dostávali do gólových príležitostí. V 52. minúte vyškriabal Jenčo priamy kop Semana na rohový kop. Neskôr si poradil aj s Kuhajdíkovým priamym kopom. V 74. minúte po jednej z mnohých štandardiek po súboji Sedláka s domácim hráčom rozhodca Leško nariadil pokutový kop, ktorému sa čudovali všetci Michalovčania. Loptu si na biely bod postavil tradičný exekútor Seman a otvoril skóre derby – 1:0. Krátko nato prišiel ďalší dôležitý moment duelu, smoliar zápasu Sedlák uvidel z rúk rozhodcu druhú žltú a následne červenú kartu a musel predčasne pod sprchy. Napriek oslabeniu sa snažili hostia vyrovnať, no z viacerých dlhých autov či nakopnutých loptách do šestnástky nič nevyťažili. A keď hlavný „hrdina“ zápasu rozhodca Leško neodpískal v 84. minúte po úniku striedajúceho Kuncu a následnej ruke domáceho obrancu Kicu v pokutovom území jasnú penaltu aj pre Michalovce, tešil sa Bardejov z vydretého víťazstva.

Partizán Bardejov – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 75. Marek Seman (11 m)

ŽK: 20. Kuhajdík, 48. S. Kica, 56. Marek Seman – 22. Gamkrelidze, 52. J. Čarnota, 54. T. Sedlák, 72. L. Hruška, 87. Kovaľ

ČK: 78. T. Sedlák (Michalovce) po druhej ŽK

Rozhodoval: Leško – 1 418 divákov

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – V. Andraščík, Palša, V. Staš, S. Kica – Grohoľ, L. Zápotoka (62. F. Kundra), Kuhajdík (81. J. Dzurik), Dyjan De Azevedo – Cuprišin (60. Marko Lukáč), Marek Seman

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo – Perez (80. D. Kunca), J. Čarnota, L. Hruška, Podhorin, M. Vanák – Gamkrelidze (46. S. Danko), T. Sedlák, Kovaľ – P. Jurčo, A. Leško (59. M. Regáli)

Sobota 10. novembra o 17.30 hod.: Michalovce – Dunajská Streda (17. kolo)

Sobota 17. novembra o 13.00 hod.: Podbrezová – Michalovce (18. kolo)

Sobota 24. novembra o 17.30 hod.: Michalovce – Dolný Kubín (19. kolo)