Súhrn 15. kola druhej najvyššej súťaže

Cez víkend sa odohralo iba päť druholigových duelov, súboj Ružinej so Šamorínom odložili pre nespôsobilý terén.

Súhrn výsledkov stretnutí 15. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)
Gól: 39. Banovič, ŽK: 33. Mikulič, 44. Trajcsik, 65. Peňaška – 57. Banovič, 59. Obžera, 66. M. Polaček, 90. Pecirep, rozhodovali: Jaška – Ferenc, Mikulaj, 805 divákov
V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, hostia využili štandardnú situáciu a Banovič v 39. min otvoril skóre. V 43. min Velický nepremenil pokutový kop. V druhom polčase malo domáce mužstvo prevahu, v 75. min Tomášikovu strelu zo 6 m zastavila žrď. Hostia taktickým výkonom udržali náskok a získali cenné tri body.

MFK Dolný Kubín – ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:2)
Góly: 34. a 51. R. Ujčík – 5. Harvilko, 16. Tubonemi, ŽK: 63. Dolinajec – 33. Morháč, 35. Harvilko, 49. Greško, ČK: 22. Jurky (Dolný Kubín), rozhodovali: Trutz – Bednár, Hancko, 417 divákov
Domáci začali zakríknuto, čo sa im vypomstilo, keď v 5. min strelou od žrde otvoril skóre Harvilko. Vzápätí mohol vyrovnať Brčák, ale jeho hlavičku zastavila žrď. V 16. min poslal hostí do dvojgólového vedenia Tubonemi. Futbalisti Dolného Kubína potom začali viac bojovať a v 34. min znížil Ujčík. V druhom polčase ten istý hráč v 51. min vyrovnal. Domáci si za bojovnosť zaslúžili bod za remízu, keď hrali od 22. min bez vylúčeného Jurkyho a viackrát ich podržal aj skúsený 38-ročný brankár Ivan Trabalík.

MŠK Rimavská Sobota – Partizán Bardejov 4:2 (1:1)
Góly: 26. a 77. Sihelský, 52. a 60. J. Čertík – 20. Kuhajdík, 66. De Azevedo, ŽK: 28. S. Kica, 48. V. Staš, 85. Cuprišin (všetci Bardejov), rozhodovali: Marhefka – Jankovič, Hrdlička, 278 divákov
Na Gemeri sa hral napriek upršanému počasiu svižný futbal. Hostia sa ujali vedenia parádnou strelou Kuhajdíka, domáci vyrovnali hlavičkou Sihelského. V druhom polčase sa exportnou strelou predviedol domáci Čertík, ktorý potom hlavičkou zvýšil aj na 3:1. Bardejovčania síce znížili, ale posledné slovo na konečných 4:2 mal Sihelský.

MFK Dubnica nad Váhom – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 38. Šmahajčík, 68. J. Vaško, 82. A. Urban, ŽK: 50. Čiernik, 74. Klabník, 79. Božoň, 90. L. Beňo – 61. Šupej, 74. Janec, 86. Daško, rozhodovali: A. Somoláni – Žákech, Roszbeck, 214 divákov
Dubnica zaslúžene vybojovala výrazné víťazstvo nad húževnatým súperom. Oba tímy sa pokúšali hrať naplno, napriek rozmoknutému terénu a neustálemu dažďu. Dôležitým momentom bol gól, ktorý strelil Šmahajčík po prihrávke Augustíniho. Keď v 41. min nevyrovnal Kubena a v druhom polčase dvakrát nastrelili hostia žrď, dostali sa opäť k slovu domáci futbalisti. V 68. min zvýšil hlavou Vaško na 2:0 a potom sa dokázal v skrumáži skvele zorientovať Urban a zaťažil konto súpera tretím gólom. V závere domacich podržal brankar Maťašovský, ktorý zlikvidoval príležitosti Moronga a Daška.

MFK Zemplín Michalovce – FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (1:1)
Góly: 19. S. Danko – 40. Gešnábel, 67. Charizopulos, ŽK: 75. Gamkrelidze, 81. Perez, 88. L. Hruška – 69. D. Rehák, 86. Mujkoš, rozhodovali: Maršal – R. Sluk, Petríček, 560 divákov
Domáci vstúpili do stretnutia dobre a v 19. min sa ujali vedenia vďaka presnému zásahu S. Danka. Hráči nováčika zo Šale vyrovnali tesne pred prestávkou v 40. min, úspešným strelcom bol Gešnábel. Rozhodujúci moment stretnutia priniesla 67. min, keď hosťujúci Charizopulos zabezpečil Duslu tri body.

TJ Baník Ružiná – FC ŠTK 1914 Šamorín nehralo sa – zápas odložili pre nespôsobilý terén