Michalovčania z Dubnice s troma bodmi

Na Považí zvíťazili 2:1, keď o góly v domácej sieti sa postarali Pavol Jurčo a Rafael Ricardo De Oliveira Torres.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase 12. kola II. ligy na pôde Dubnice nad Váhom 2:1, keď už v 9. minúte vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Zaknihovali tak svoje tretie víťazstvo na súperovom ihrisku.

Michalovčania odštartovali na Považí výborne. V 2. minúte ešte Vanákovu bombu pod brvno dokázal zneškodniť domáci gólman Maťašovský, ale o minútu nato už po Jurčovej presnej strele prvýkrát lovil loptu zo siete – 0:1. Dubničania odpovedali strelou Urbana a hlavičkou Grabeža, ktoré však neskončili gólom. V 8. minúte mohol zvýšiť náskok hostí De Oliveira Torres, ale jeho strela skončila iba na brvne domácej brány. O niekoľko sekúnd faulovali domáci v pokutovom území Regáliho a rozhodca Samotný ukázal na biely bod. Nariadenú jedenástku bezpečne premenil Torres De Oliveira a bolo 0:2. Zemplínčania naďalej diktovali tempo zápasu a kontrolovali jeho vývoj. V 22. minúte mohol pridať tretí michalovský gól Jurčo, ale rýchlu kontru zakončil strelou, ktorá iba o milimetre minula Maťašovského bránu. Krátko po uplynutí polhodiny hry podržal hostí brankár Jenčo, ktorý vyrazil Grabežovu strelu smerujúcu do šibenice. V 38. minúte agilný Jurčo opäť nebezpečne vystrelil, Maťašovský bol pozorný. Štyri minúty pred odchodom do kabín mohli domáci streliť kontaktný gól, avšak Šupákova bomba skončila iba na brvne.

Pár sekúnd po začatí druhého dejstva hry zahodil svoju tretiu čistú šancu smoliar Jurčo, ktorý strelou po zemi namieril iba do dubnického gólmana. V 67. minúte sa opäť triasla konštrukcia domácej brány, keď spoza šestnástky opečiatkoval brvno Sedlák. O šesť minút Dubnica znížila, Michalovčania nepokryli striedajúceho Bilovského, ktorý spoza pokutového územia trafil presne pod brvno – 1:2. V 82. minúte mohol poistiť víťazstvo hostí Regáli, ktorý si poradil s Čiernikom a postupoval sám na Maťašovského, ale z ťažkého uhla vystrelil iba do bočnej siete. Domáci sa ešte snažili vyrovnať a v nadstavenom čase sa im to takmer aj podarilo, keď Augustíni iba tesne minul Jenčovu svätyňu. Michalovce už vedenie udržali a na východ sa tak vracajú s plným bodovým ziskom.

MFK Dubnica nad Váhom – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)

Góly: 73. Bilovský – 3. P. Jurčo, 9. De Oliveira Torres (11 m)

ŽK: 9. Čiernik, 39. Maťašovský, 50. O. Augustíni, 90. A. Urban – 30. Perez, 67. Kovaľ, 70. M. Regáli

Rozhodoval: Samotný – 240 divákov

MFK: Maťašovský – L. Beňo, Čiernik, Božoň, Grabež – Jakúbek – O. Augustíni, A. Urban – Masárik (57. Bilovský), Šupák (46. Brigant), Svorada (57. Šmahajčík)

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo – Perez, L. Hruška, Korijkov, M. Vanák – T. Sedlák – Garel (48. D. Kunca), Kovaľ, De Oliveira Torres (61. S. Danko), P. Jurčo – M. Regáli (87. J. Čarnota)

Sobota 13. októbra o 14.30 hod.: Michalovce – Ružiná (13. kolo)

Sobota 20. októbra o 14.00 hod.: Liptovský Mikuláš – Michalovce (14. kolo)

Sobota 27. októbra o 17.30 hod.: Michalovce – Šaľa (15. kolo)