Hruškov návrat ovenčený víťazstvom

Český stopér sa po dlhej pauze opäť objavil v zostave MFK Zemplín. Domáceho zápasu sa už nevie dočkať.

Takmer 13-mesačné čakanie obrancu Luboša Hrušku na majstrovský zápas sa skončilo. Český legionár v službách MFK Zemplín Michalovce, ktorého zranenia prenasledovali takmer na každom kroku, v sobotu nastúpil v základnej zostave druholigistu na pôde Dubnice nad Váhom, kde odohral celé stretnutie a so spoluhráčmi sa tešil z víťazstva 2:1.

Pomohol mu Švický

Rodák z Městca Králové sa vo februári podrobil operácii kolena a dlhé mesiace si nekopol do lopty. „Mimo som bol pol roka. Prvé 3-4 mesiace som väčšinou v Prahe rehabilitoval, ďalší som trénoval individuálne a jeden mesiac sa mi venoval aj náš kondičný tréner Rasťo Švický, ktorý mi veľmi pomohol. Spoločne s mužstvom naplno zarezávam už tri týždne. Musím zaklopať na drevo, zatiaľ je všetko v úplnom poriadku,“ prezradil nám Luboš Hruška, ktorému návrat na futbalové trávniky chutil dobre. „Veľmi som sa tešil, že som konečne nastúpil na zápas. Mám obrovskú radosť.“

Škoda gólu

V sobotu na Považí dostal príležitosť v základnej zostave a veľkou mierou prispel k triumfu svojho tímu nad domácimi futbalistami. „Stretnutie sme mali pod kontrolou, už do polčasu mohlo byť 0:4 a bolo by po zápase. Inkasovali sme však gól, trošku sme si to skomplikovali a museli až do konca bojovať o výsledok. Sme veľmi radi za tri body, hoci viac by ma tešilo čisté konto,“ tvrdil 25-ročný stopér, ktorý v obrane nastúpil s Korijkovom, Perezom a Vanákom. „S prvým menovaným sme si rozumeli, nebola medzi nami žiadna jazyková bariéra. Perez tiež odohral dobrý zápas a s Mišom Vanákom sme už hrali aj predtým,“ uviedol.

L. Hruška už v predchádzajúcich dvoch dueloch, v Rimavskej Sobote a doma so Šamorínom, sedel na lavičke náhradníkov, no príležitosť dostal až naposledy v Dubnici. Odkedy je odchovanec Cidliny v zápasovej nominácii trénera Alberta Rusnáka, Michalovčania ešte neprehrali. „Asi dobre vplývam na mužstvo… Stále som sa snažil chlapcom poradiť a usmerniť ich, verím, že v sérii bez prehry budeme pokračovať,“ pokračoval oporný stĺp defenzívy MFK Zemplín, ktorý sa nevie dočkať domáceho súboja s Ružinou (v sobotu o 14.30 hod.). „Síce to nebude pod reflektormi, pod ktorými som tu ešte nehral, ale určite sa teším. Po troch dueloch bez výhry by sa už patrilo vyhrať, urobíme všetko pre to,“ uzavrel debatu L. Hruška.

Zdravotné trampoty L. Hrušku odštartovali vo februári 2011, keď si v predposlednom prípravnom dueli pred štartom jarnej časti proti Dukle Praha roztrhol achilovku. Pauzovať musel takmer pol roka a po vyliečení nastúpil vlani v jeseni na štyri duely. Potom však prišlo ďalšie zranenie, z hry ho vyradil natiahnutý stehenný sval. Keď sa aj z toho vystrábil a v zimnej príprave začal naplno zarezávať, zradilo ho koleno, kvôli ktorému musel nútene odpočívať posledných 6 mesiacov. Teraz je späť a v Michalovciach veria, že zranenia ho budú obchádzať na kilometre…

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *