Grič s Leškom nastúpili za slovenské výbery

Hráči MFK Zemplín Michalovce nastúpili proti Španielsku resp. Belgicku, prvý remizoval 2:2, druhý vyhral 3:2.

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov remizovala v utorňajšom prípravnom zápase v Zlatých Moravciach s rovesníkmi zo Španielska 2:2. Oba tímy čaká v Zlatých Moravciach vo štvrtok od 12.00 h odveta. Zverenci trénera Ladislava Pecka podali v utorok proti favoritovi z krajiny úradujúcich svetových a európskych šampiónov kvalitný výkon. „Chlapci sa presvedčili, že hrať sa dá s každým súperom, vrátane tých z futbalových veľmocí. Každý dobrý výsledok je pre nás dobrou motiváciou na veľmi dlhej ceste, ktorá by sa mala skončiť na budúcoročných, dúfajme, úspešných majstrovstvách Európy u nás na Slovensku,“ uviedol na webe Slovenského futbalového zväzu futbalsfz.sk tréner Ladislav Pecko.

V základnej zostave slovenského výberu nastúpil aj stredopoliar MFK Zemplín Jakub Grič, ktorý na ihrisku pobudol polčas. Celé stretnutie odohrali aj dvaja Exmichalovčania Jakub Hromada a Atila Varga, ktorí v súčasnosti obliekajú dres Juventusu Turín.

Slovensko „17“ – Španielsko „17“ 2:2 (0:1) 

Góly: 41. Káčer, 80. Vavro – 32. El Ouriachi, 66. Pino

SR „17“: Junas – Otrísal, A. Varga, Vavro, Vodecký, GRIČ (41. Lesniak), Hromada, Káčer, M. Lovás (41. Špalek), Haraslín (55. Urblík), Slaninka (70. Slávik)


Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v prvom z dvoch prípravných stretnutí v Beringene nad rovesníkmi z Belgicka 3:2. Zverenci trénera Milana Malatinského dokázali otočiť nepriaznivý vývoj, po prvom polčase prehrávali 0:2. Odveta sa uskutoční vo štvrtok 4. októbra o 19.00 h v Maasmechelene.

Kormidelník SR 18 dal v stretnutí príležitosť aj michalovskému stredopoliarovi Adriánovi Leškovi, ktorý odohral 88 minút.

Belgicko „18“ – Slovensko „18“ 2:3 (2:0)

Góly: 13. Spruyt, 34. Dehond – 76. Lacko, 79. Baša, 89. Sabler 

SR „18“: R. Bačík – Kotula, Králik, Kastelovič, Lacko – Ivan, Szöke (82. Ventúra) – Lupčo, A. LEŠKO (88. Sabler), Bartošek (46. Záhumenský) – Kosorín (63. Baša)

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *