MFK Zemplín Michalovce začal letnú prípravu

Zapojilo sa do nej niekoľko nových tvári, zmena sa dotkla aj realizačného tímu, trénerom brankárov sa stal Peter Pillár.

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce odštartovali v stredu popoludní prípravu na nový súťažný ročník 2012/2013. Prvú tréningovú jednotku absolvovali Michalovčania na ihrisku v Topoľanoch a zúčastnilo sa jej týchto 14 futbalistov: brankári Miloslav Bréda a Tomáš Jenčo, hráči do poľa Pavol Ruskovský, Milan Krmpotič, Dominik Kunca, Róbert Kovaľ, Oliver Špilár, Stanislav Danko, Oliver Podhorin, Pavol Jurčo, Manuel Grondona Sanchez, Cesc Immorlano, Kevin Garel a Georgii Gamkrelidze, ktorý trénoval individuálne. Vo štvrtok sa k mužstvu pripojil Michal Vanák a kvarteto hráčov, ktorí v stredu odohrali za B-mužstvo zápas v Spišskom Podhradí, Marek Mihok, Lukáš Forgáč, Lukáš Jacko a Martin Regáli. Očakávajú sa ešte príchody Michala Hamuľáka (v piatok) a Petra Ďuricu (v pondelok). Netrénovali zranení Peter Jakubčo, Jozef Brudňak a Jaroslav Dargaj, rovnako ani dlhodobo zranený Luboš Hruška, ktorý by mal pricestovať v najbližších dňoch.

Trojica novicov v tíme, zľava Francúz Kevin Garel a Španieli Manuel Grondona Sanchez a Cesc Immorlano. 

Z minuloročného kádra chýbali hneď niekoľkí hráči. Trojici P. Le Giang, Škvarka a A. Ceesay sa skončilo hosťovanie zo Žiliny, Rákovi z Nitry a Uškovičovi z Banskej Bystrice, pričom ani jeden z nich už v metropole Zemplína v nasledujúcom ročníku pôsobiť nebude. Do prípravy sa zatiaľ nezapojili ani legionári Waseem a Hořava a ich zotrvanie v mužstve je otázne.

Jedna zmena sa udiala aj v zložení realizačného tímu MFK Zemplín. K hlavnému kormidelníkovi Albertovi Rusnákovi a jeho asistentovi Ondrejovi Dudovi pribudol nový tréner brankárov Peter Pillár, ktorý na tomto poste nahradil Bogdana Stefanoviča. Masérmi aj naďalej zostali Igor Iľko a Ladislav Bubernák.

Ďalšie nové tváre v michalovskom mužstve, zľava Tomáš Jenčo, Peter Pillár (tréner brankárov) a Pavol Jurčo.

Noví hráči v príprave:

Tomáš Jenčo (brankár), narodený 29. septembra 1988, prichádza zo Stropkova/naposledy pôsobil v FC Petržalka

Pavol Jurčo (útočník), 12. februára 1986, Viktoria Žižkov

Michal Vanák (obranca), 9. januára 1986, Považská Bystrica (návrat z hosťovania)

Michal Hamuľák (útočník), 26. novembra 1990, Vranov nad Topľou

Peter Ďurica (stredopoliar), 3. mája 1986, Viktoria Žižkov/Rimavská Sobota

Manuel Jesus Grondona Sanchez (útočník – Španielsko), 28. februára 1993, RCD Mallorca

Francesco Immorlano (stredopoliar – Španielsko), 26. apríla 1992, RCD Mallorca

Kevin Garel (útočník – Francúzsko), 6. augusta 1988, Toulouse

Martin Regáli (útočník), 12. októbra 1993, z dorastu

Lukáš Jacko (stredopoliar), 2. apríla 1993, z dorastu

Kým príchody Jurča, Ďuricu a Jenča sú na spadnutie, v prípade trojice legionárov zatiaľ pôjde iba o skúšku. Všetci traja však počas prvých tréningov potvrdili, že sú technicky výborne vybavení, ale svoje kvality musia ukázať aj v prípravných zápasoch.

Odchody:

Patrik Le Giang, Michal Škvarka, Ali Ceesay (všetci Žilina, ukonč. hosť.), Róbert Rák (Nitra, ukonč. hosť.), Dušan Uškovič (Banská Bystrica, ukonč. hosť.), ??? Isaacs Waseem, ??? Josef Hořava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *