V nominácii SR 16 trojica Michalovčanov

Kormidelník Ladislav Pecko nominoval na turnaj Bannikov Cup trio Hromada, Varga a Grič, medzi náhradníkmi je Vožný.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov sa počas prvého májového týždňa (1. – 6. 5.) predstavia na Ukrajine na tradičnom turnaji s názvom Bannikov Cup. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Mladí Slováci pod vedením trénera Ladislava Pecka nastúpia postupne proti rovesníkom z Česka (hrá sa v stredu 2. 5. o 14.00 h, dejiskom stretnutia bude Obuchiv), Turecka (vo štvrtok 3. 5. o 14.00 h, Boryspiľ) a domácej Ukrajiny (v sobotu 5. 5. o 17.00 h, Bannikov). Podujatie vyvrcholí v nedeľu 6. mája duelmi o konečné umiestnenie. Zraz 19 nominovaných hráčov SR „16“ je naplánovaný na nedeľu 29. apríla, výprava sa v utorok 1. mája presunie letecky po linke Viedeň – Kyjev do dejiska turnaja.

Vo výbere trénera Ladislava Pecka má zastúpenie aj michalovský MFK Zemplín. V nominácii sú obranca Atila Varga, stredopoliari Jakub Hromada a Jakub Grič a medzi náhradníkmi sa ocitol ďalší stredopoliar Tomáš Vožný.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 16 rokov na turnaj Bannikov Cup na Ukrajine (1. – 6. mája 2012):

Brankári: Martin Junas (FK Senica), Filip Bajza (MŠK Žilina)

Obrancovia: Denis Vavro, Martin Slaninka (obaja MŠK Žilina), Adam Brix (MFK Dubnica), Michal Vodecký (FK Dukla Banská Bystrica), Michal Sipľak (Partizán Bardejov), ATILA VARGA (MFK Zemplín Michalovce)

Stredopoliari: Lukáš Haraslín, František Lády (obaja ŠK Slovan Bratislava), Miroslav Káčer (MŠK Žilina), Šimon Kupec (FK Dukla Banská Bystrica), Jozef Holečka (FC ViOn Zlaté Moravce), Filip Lesniak (MFK Košice), JAKUB HROMADA, JAKUB GRIČ (obaja MFK Zemplín Michalovce)

Útočníci: Lukáš Čmelík (MŠK Žilina), Matej Lovás (MFK Ružomberok), Tomáš Vestenický (FC Nitra) 

Náhradníci:

Brankár: Juraj Semanko (1. FC Slovácko/ČR)

Obrancovia: Denis Ceplák (FK Senica), Martin Vlček (AS Trenčín), Samuel Popovič (MFK Košice), Erik Šinkovkin (FK Dukla Banská Bystrica)

Stredopoliari: Tomáš Zázrivec (FK Dukla Banská Bystrica), Eduard Moravčík (FC Nitra), Dominik Ujlaky (FC Spartak Trnava), TOMÁŠ VOŽNÝ (MFK Zemplín Michalovce)

Útočník: Marek Rajník (FK Senica) 

Realizačný tím:

Tréner: Ladislav Pecko
Asistenti trénera: Juraj Bútora, Štefan Rusnák
Tréner brankárov: Ivan Pilip
Kondičný tréner: Roman Švantner
Lekár: Jozef Mada
Masér: Jozef Novák
Technický vedúci: Jozef Paršo ml.

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *