V Podbrezovej striedavý úspech dorastencov

Starší opäť prehrali, tentokrát 0:1, mladší po góloch Petrička a Griča zvíťazili 2:0.

Najvyššia súťaž dorastencov pokračovala počas tohto víkendu stretnutiami 17. kola. Michalovčania sa predstavili na pôde Podbrezovej, kde dosiahli polovičný úspech. Starší zaznamenali druhú jarnú prehru, keď domácim podľahli 0:1, a mladší pre zmenu druhé jarné víťazstvo. ŽP Šport zdolali 2:0.

Starší dorastenci

ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 72. Lukáč (11 m)

ČK: 72. Kira (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: Kira – Popovič, Mano, J. Šimko, J. Greško (46. Škultéty) – Hutaj (60. J. Kiss), L. Jacko, A. Leško, Hromada – Štofík, M. Koscelník (60. P. Fedor)

Tréner Albert Rusnák: „V stretnutí sme síce mali viac z hry, ale vypracovali sme si iba jedinú gólovú šancu, ktorú však v prvom polčase útočník Jakub Štofík nepremenil. Dostávali sme sa iba do pološancí. Máme problémy so zakončením a verím, že už v najbližšom domácom zápase proti Petržalke už budeme úspešní. Jediný gól duelu padol v 72. minúte z pokutového kopu. Podľa môjho názoru bola jedenástka veľmi prísna, brankár Matúš Kira, ktorý dostal červenú kartu, odzbrojil domáceho hráča čisto.“

Mladší dorastenci

ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:1)

Góly: 25. P. Petričko, 71. Grič

MFK ZEMPLÍN: Babiak – D. Horňák (73. Harmaňoš), T. Tomko, Ďurik, Mikovčík (73. M. Gomboš) – L. Apiar (67. Lechman), Grič, Havrila, P. Petričko – T. Kolesár, T. Vožný (62. L. Tóth)

Tréner Ján Gajdoščík: „Domáci vyrukovali s taktikou nakopávania lôpt, s ktorou si však naši stopéri poradili. My sme hrali dobre kombinačne a 25. minúte strelil náš úvodný gól Peter Petričko. Po tomto momente sme ovládli dianie na ihrisku, Kolesár s Petričkom ešte úspešní neboli, ale v 71. minúte už Jakub Grič áno. Zvíťazili sme zaslúžene.“

Najbližšie stretnutia odohrajú Michalovčania na domácom ihrisku v sobotu 24. marca proti FC Petržalka 1898. Starší nastúpia o 11. hodine, mladší o 13.15 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *