Stanislav Danko nastúpil za reprezentáciu SR 18

Michalovský stredopoliar odohral 72 minút, mladí Slováci proti Francúzom neuspeli a podľahli im 1:2.

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov prehrala v prvom z dvojice prípravných duelov s rovesníkmi z Francúzska v Bernolákove tesne 1:2. Mladí Slováci sa už v 5. minúte ujali vedenia zásluhou stredopoliara Michala Faška 1:0, ale hostia ešte do prestávky nepriaznivý stav otočili a tešili sa z víťazstva. Za slovenský tím nastúpil aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Stanislav Danko, ktorý odohral 72 minút.

Slovensko „18“ – Francúzsko „18“ 1:2 (1:2)

Góly: 5. Faško – 24. Benzia, 28. Haller

ŽK: 60. Molnár, 74. Lobotka – 41. Bakayoko, 43. Haller, 44. Benzia

Rozhodovali: Kružliak – Bóllo, Bednár

SLOVENSKO „18“: P. Lukáč – Habánek, Kucharčík, Čiernik, F. Molnár, Huk (46. Steinhübel), S. DANKO (72. Šmehýl), Faško (46. Brigant), A. Rusnák ml., Lobotka (77. Bielik), Števček (66. B. Pisár). Tréner: Peter Gergely.

FRANCÚZSKO „18“: Mpasi – Mendy, Calvet (69. Laporte), Lacazette, Vercleyen, Bakayoko (69. Toure), Benzia, Nangis, Haller (58. Laborde), Conte (83. Moussa), Bourdin. Tréner: Francis Smerecki.

Peter Gergely (tréner SR „18“): „Hrali sme proti súperovi, ktorý patrí k špičke v Európe. Do zápasu sme vstúpili aktívne, dali sme Faškom v 5. minúte gól, po 15. minúte sme začali strácať ľahké lopty a dostali sme sa pod tlak, čo súper využil na strelenie dvoch gólov. Po prestávke sme sa zlepšili, chceli sme s výsledkom niečo urobiť, ale súper bol v tomto zápase lepší.“

Zdroj: futbalsfz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *