MFK Zemplín doma prekvapujúco zakopol

Na domácom ihrisku nestačil na rezervný celok MFK Ružomberok, ktorému podľahol tesne 2:3.

Futbalisti druholigového MFK Zemplín Michalovce prekvapujúco na domácej pôde podľahli rezerve MFK Ružomberok 2:3. Za Zemplínčanov skórovali Andrej Hesek z pokutového kopu a Pavol Ruskovský.

V tretej minúte nedovolene zastavil Serečina domáci stopér Dargaj a exmichalovský kanonier nádhernou strelou do vinkla poslal Ružomberok do vedenia – 0:1. V piatej minúte mohol vyrovnať Kunca, ale v obrovskej šanci ho vychytal hosťujúci gólman Smieška. Michalovce boli aktívne a hneď o minútu po centri Ruskovského netrafil v päťke ideálne loptu Hesek. V 10. minúte brankár Smieška vyrazil tvrdú strelu Dolného. Na konci 22. minúty fauloval v pokutovom území domáci Ceesay prenikajúceho Šmahaja a nariadenú penaltu premenil Pekár – 0:2. V 33. minúte Ruskovský prihrávkou našiel Waseema, ktorý z prvej vypálil v dobrej pozícii tesne vedľa brány. O štyri minúty Kunca z uhla vystrelil do Smiešku. Michalovce sa prvého gólu dočkali krátko pred odchodom do šatní: striedajúci Fótyik vysunul Ruskovského, ktorého v šestnástke fauloval Kováč a rozhodca Fajčík bez váhania po druhýkrát ukázal na biely bod. K lopte sa postavil Hesek a z penalty sa nemýlil – 1:2.

V úvode druhého polčasu dvakrát neúspešne vystrelil Ruskovský. V 58. minúte bol aktívny stredopoliar na začiatku nádhernej akcie, keď prihral nabiehajúcemu Ceesayovi, ktorý odcentroval do šestnástky a Hesek po krásnej hlavičke len tesne minul šibenicu Smieškovej brány. O šesť minút rozohral Ružomberok priamy kop nakrátko, do lopty sa oprel český legionár Šmahaj a nechytateľne trafil do šibenice – 1:3. Odpoveď michalovského celku prišla v 70. minúte, keď vystrelil Ruskovský a po veľkej chybe ružomberského gólmana skončila lopta v sieti – 2:3. Domáci mohli vyrovnať v 77. minúte, k odrazenej lopte na hranici šestnástky sa dostal Ceesay a krásnym volejom nechal vyniknúť Smiešku, ktorý napravil zaváhanie pri druhom domácom góle. Vo zvyšnom priebehu Michalovce aj napriek prevahe už skórovať nedokázali a nakoniec prehrali.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok B 2:3 (1:2)

Góly: 41. A. Hesek (11 m), 70. Ruskovský – 4. F. Serečin, 23. Š. Pekár (11 m), 64. Šmahaj

ŽK: 22. A. Ceesay, 42. Ruskovský, 52. Jakubčo, 63. Dargaj – 41. V. Kováč, 45. F. Serečin, 53. Janso

Rozhodoval: Fajčík – 1870 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang – Waseem, Hottek, Dargaj, A. Ceesay – Ruskovský, Krmpotič, Škvarka, D. Kunca (39. Fótyik) – A. Hesek, Dolný (46. Jakubčo, 70. Kovaľ)

MFK B: Smieška – V. Kováč, T. Gejdoš, Bielák, Janso – Š. Pekár, M. Nagy, Šmahaj, J. Chovanec (82. Švrček) – F. Serečin, Krbeček (60. Gerec, 89. Bumbera)