Pre Hořavu sezóna predčasne skončila

Trinásta minúta sobotňajšieho domáceho súboja futbalistov Michaloviec so Sencom (1:2) bola osudnou pre stredopoliara MFK Zemplín Josefa Hořavu. Český legionár musel byť vystriedaný a pondelňajší verdikt lekárov bol neúprosný – vnútorná zlomenina členku! Pre dvadsaťštyriročného rodáka z Olomouca to znamená predčasný záver jarnej časti a takmer dvojmesačnú nútenú prestávku od aktívneho futbalu. Hneď včera sa teda Josef Hořava pobral domov na Moravu a hlásiť sa bude najskôr až na začiatku letnej prípravy. Pravda, ak si klub uplatní opciu na jeho prípadný prestup. Viac v článku z denníka KORZÁR.

LEGIONÁR MÁ NOHU V SADRE

Aj keď si najprv myslel, že to rozchodí a vráti sa na ihrisko, napokon sa musí zmieriť s minimálne dvojmesačným výpadkom. Hlásiť sa bude až počas letnej prípravy, aj to si bude musieť klub naňho uplatniť opciu na prestup.

Nečakaný verdikt

Ako to už v takýchto prípadoch chodí, spočiatku to na nič vážne nevyzeralo. „Myslel som si, že to rozchodím a vrátim sa naspäť na ihrisko. Bolesť nebola extrémna, ale cítil som to. Horšie to však bolo v nedeľu, deň po zápase, to už som si nohu necítil. V pondelok som bol v Prešove a keď mi lekári povedali, že je to zlomené, skoro som spadol z nôh. Hneď som vedel, že jarná časť je pre mňa pasé,“ smutne oznámil Josef Hořava a opísal aj inkriminovaný moment. „Išiel som do súboja na dlhú nohu a prišiel som tam neskoro. Nohu mi otočilo a pocítil som bolesť. Došlo k ošetrovaniu a keďže som poriadne nemohol dostúpiť, nechal som sa vystriedať. Napriek tomu si ani len nepomyslel, že by to mohlo mať takéto následky. Nie je to síce pre mňa novinka, lebo pred vyše rokom som počas pôsobenia v Sigme Olomouc takisto pauzoval kvôli podobnému zraneniu, ale vôbec som to nečakal,“ doplnil hráč, ktorý v strede poľa plnil úlohu poctivého robotníka.

Bude držať palce

Josef Hořava už vie, že najbližší mesiac bude jeho pravačku zdobiť dlaha, potom bude nasledovať nevyhnutná rehabilitácia a po dvoch mesiacoch sa začiatkom júla bude môcť zapojiť do prípravy pred štartom nového ročníka prvej ligy. „V Michalovciach som na hosťovaní, ale je v tom zahrnutá aj opcia na ďalší prípadný prestup. Čiže aj ja teraz budem čakať na to, či MFK Zemplín prejaví o moje ďalšie služby záujem. I preto ma mrzí, že k dispozícii budem až od letnej prípravy, i to nie plnohodnotne od jej začiatku,“ doplnil Josef Hořava, ktorý vo všetkých doterajších deviatich zápasoch jarnej časti nastúpil v základnej zostave. „Verím, že sa chlapcom bude dariť a už aj dnes v Petržalke odčinia naše domáce zaváhanie zo soboty,“ dodal Josef Hořava, ktorý po Lubošovi Hruškovi druhým dlhodobo zraneným českým legionárom v kádri MFK Zemplín.

Zdroj: KORZÁR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *