Ako sa vodí našim na hosťovaniach?

Stredopoliar Miroslav Paulovčák a brankár Miroslav Žofčák sú v Lokomotíve Košice, resp. Veľkých Kapušanoch spokojní.

Denník Korzár priniesol v stredu dva zaujímavé materiály z pohľadu MFK Zemplín Michalovce, keďže mapuje pôsobenie našich kmeňových hráčov na hosťovaniach v kluboch nižších súťaží. Stredopoliar Miroslav Paulovčák bilancuje svoje pôsobenie v tíme lídra tretej ligy Lokomotíve Košice a brankár Miroslav Žofčák zase hovorí o svojej etape v drese štvrtoligových Veľkých Kapušian, kde spolu s ním pôsobí aj ďalší náš odchovanec, Martin Blahuta.

Podiel na cennom víťazstve Lokomotívy v Topoľanoch (2:1) mal bez pochýb aj rýchlonohý 20-ročný stredopoliar Miroslav Paulovčák. Spoluhráčov zásoboval  dobrými prihrávkami a popritom zahrával aj štandardné situácie. Z trojbodového zisku v Topoľanoch mal síce veľkú radosť, no zároveň vie, že postupový boj sa ešte zďaleka neskončil.  „Máme len malý náskok pred moldavským béčkom. Preto ideme od zápasu k zápasu. Víťazstvo na topolianskom ihrisku je len jeden z krokov na ceste za postupom. Čakajú nás ešte ďalšie ťažké stretnutia,“ zachoval triezvy pohľad na vec odchovanec michalovského futbalu.

Ak by bolo v nedeľu M. Paulovčákovi viac naklonené šťastie, stal by sa postavou zápasu. V prvom polčase mal na kopačke gól, ale z tesnej blízkosti netrafil bránu. Po zmene strán si mohol pripísať na svoje konto gólové asistencie. V dvoch prípadoch vytvoril spoluhráčom výborné možnosti na skórovanie. Po dobre zahranom rohovom kope však kanonier Lipnický z päťky nepochopiteľne prestrelil bránu. O čosi neskôr Paulovčák zbehol po ľavej strane, poslal center do takmer prázdneho pokutového územia, no nikto zo spoluhráčov si na loptu nenabehol „Nič sa nedeje, veď nie vždy všetko vyjde. Hlavné je, že sme v dnešnom zápase získali dôležité tri body. Ideme ďalej a chceme zvíťaziť aj v ďalších stretnutiach,“ povedal odchovanec michalovského MFK Zemplín.

Miroslav Paulovčák v drese Lokomotívy, vpravo ďalší bývalý hráč MFK Zemplín Miloš Adam.

Miroslav Paulovčák je stále kmeňovým hráčom Michaloviec. V prvoligovom MFK Zemplín však nemal miesto v základnej zostave, a tak si začal hľadať nový klub. Hovorilo sa o záujme štvrtoligových Sobraniec, no nakoniec z toho nič nebolo. Vrtký stredopoliar napokon zakotvil v košickej Lokomotíve. „Cez zimu ma oslovil prezident klubu Gerhard Zvolánek. Jeho ponuka ma zaujala, a tak som ju prijal. V mužstve by som mal hosťovať do 30. júna,“ priblížil svoj príchod k železničiarom. So svojím účinkovaním je spokojný, aj keď tvrdí, že v niektorých stretnutiach mohol hrať lepšie. „Ak Lokomotíva postúpi do druhej ligy, rád by som tu zostal. Všetko však bude závisieť od dohody medzi michalovskými a košickými funkcionármi,“ zakončil svoje rozprávanie.

Od jarnej časti je brankárskou jednotkou v štvrtoligových Veľkých Kapušanoch Miroslav Žofčák, ktorý prišiel do MFK na hosťovanie z Michaloviec do konca júna. Okamžite vyfasoval kapitánsku pásku a medzi tromi žrďami sa mu darí. Aj preto Veľké Kapušany poskočili z jedenástej priečky po jesennej časti na aktuálne siedmu.

Veľké Kapušany v ôsmich jarných súbojoch získali už štrnásť bodov a z pohľadu ich brankára je zaujímavé aj skóre v odvete, ktoré je 14:6. „Inkasoval som šesť gólov, z toho boli dva z penalty a jeden vlastný. Ďalšie dva v Hrabušiciach som dostal z rohového kopu a po štandardnej situácii, čiže priamo z hry som inkasoval iba raz,“ konštatoval 31-ročný gólman, ktorý je mierne sklamaný z úrovne štvrtoligovej súťaže v skupine Juh. „Až na víťazný zápas v Sobranciach som si v ôsmich jarných zápasoch poriadne nezachytal. Dokonca ani proti lídrovi z Hanisky či druhým Krompachom. I naposledy doma so Štítnikom som skoro nemal žiadnu prácu. Hlavne doma je v bráne poriadna nuda,“ poznamenal gólman, ktorého si mužstvo pred jarným štartom zvolilo za kapitána.

Miroslav Žofčák je v tíme štvrtoligových Veľkých Kapušian kapitánom mužstva.

Vo Veľkých Kapušanoch vybudovali počas zimy nové mužstvo, ktoré zatiaľ preukazuje solídnu kvalitu, napriek tomu by mohlo pracovať ešte lepšie. „Na mysli mám hlavne tréningový proces, keďže na ten nás chodí z rôznych príčin málo. Isteže treba chápať pracovné či študijné povinnosti spoluhráčov, ale pri lepšej príprave by sme mohli dosiahnuť ešte viac,“ nazdáva sa Miroslav Žofčák, ktorý si od aktívneho futbalu počas najbližšieho víkendu odpočinie. Veľké Kapušany majú voľno a ich brankár pôjde v sobotu drukovať svojmu bratovi Igorovi, kapitánovi bratislavského Slovana. „Jeden pohár už cez víkend získal, mohol by aj ďalší. Ako kapitán preberá trofeje a v prípade double by si to onedlho zopakoval, čo mu aj veľmi prajem,“ dodal Miroslav Žofčák, ktorý aj napriek odchodu z Michaloviec ostal v kontakte s MFK Zemplín. Pri mládežníckom tíme kategórie U 12 totiž pôsobí ako asistent trénera Juraja Čižmára.

Zdroj: KORZÁR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *