V stredu štartuje Michalovce cup

Od stredy až do piatku sa futbalové Michalovce ponesú v znamení kvalitného mládežníckeho futbalu. Na programe bude druhý ročník Michalovce cupu. Ten prebehne v kategórii U 19 za účasti domáceho výberu, poľskej Legie Varšava, litovského Ekranasu Paneževys a reprezentácie Slovenska. Kategória U 17 bude mať takmer rovnaké obsadenie, akurát namiesto slovenskej reprezentácie bude štartovať Tatran Prešov U 17. Dodajme, že turnaj štartuje už v stredu o 15.00 hod. prestížnym súbojom medzi domácim MFK Zemplín (U 19) a Slovenskom 17.

Od stredy až do piatku sa futbalové Michalovce ponesú v znamení kvalitného mládežníckeho futbalu. Na programe bude druhý ročník Michalovce cupu. Ten prebehne v kategórii U 19 za účasti domáceho výberu, poľskej Legie Varšava, litovského Ekranasu Paneževys a reprezentácie Slovenska. Kategória U 17 bude mať takmer rovnaké obsadenie, akurát namiesto slovenskej reprezentácie bude štartovať Tatran Prešov U 17. Dodajme, že turnaj štartuje už v stredu o 15.00 hod. prestížnym súbojom medzi domácim MFK Zemplín (U 19) a Slovenskom 17.

Koordinátor mládeže v MFK Zemplín Michalovce Marek Zahorčák prezradil, prečo sa náš klub už po druhýkrát za sebou rozhodol organizovať tento turnaj. „V prvom rade nám to vyplýva z nášho štatútu, keďže už druhý rok sme Útvarom talentovanej mládeže (ÚTM). Je našou povinnosťou zaobstarať našim mládežníkom medzinárodnú konfrontáciu. Súčasne však chceme ukázať futbalovým priaznivcom v Michalovciach viaceré zahraničné školy ako aj najlepších hráčov Slovenska, ktorí budú na tomto ročníku združení v národnej reprezentácii do 17 rokov. V neposlednom rade je to pre nás aj zaujímavý termín, keďže už za pár týždňov odštartujú naše dorastenecké celky majstrovskú súťaž. Je to pre nich výborná príprava a svojim spôsobom generálka,“ konštatoval Marek Zahorčák, ktorý sa vyjadril aj na margo účastníkov Michalovce cupu. „Najväčším ťahákom nepochybne bude štart reprezentácie Slovenska. Tá sa od nedele pripravuje na Zemplínskej šírave a štart na našom turnaji je pre túto vekovú kategóriu generálkou na marcovú kvalifikáciu v talianskom Lecce, kde sa v konkurencii domáceho Talianska, Česka a Škótska pobijú o postup na ME v Srbsku. Preto sem prídu s najsilnejším výberom, v ktorom nechýba ani náš Stano Danko. Plus vo štvrtkovom zápase proti Legii Varšava nastúpia aj ďalší dvaja naši hráči, brankár Miloš Bréda a Robo Kovaľ,“ poznamenal šéf michalovskej mládeže, potvrdzujúc, že v prípade účasti poľského majstra Legie Varšava najviac zavážili výborné vzťahy s týmto klubom. „Štvrtým účastníkom mal byť maďarský MTK Budapešť, ale keďže sa u našich južných susedov posunula termínová listina dorasteneckých súťaží, zišlo z toho. Prostredníctvom nášho trénera brankárov Bogdana Stefanoviča sme preto oslovili litovský Ekranas Paneževys, kde Bogdan chytal dokonca aj v Pohári UEFA. Ekranas je taktiež majstrom a súboje s ním budú určite kvalitné,“ dodal Marek Zahorčák.   

Časový harmonogram turnaja Michalovce cup 2011

Streda 23. 2. 2011 o 15.00 hod.: Slovensko U17 – Michalovce U19,

Štvrtok 24. 2. 2011 o 9.00 hod.: Legia Varšava U19 – Ekranas U19, 10.15 hod.: Michalovce U17 – Prešov U17, 11.30 hod.: Legia Varšava U17 – Ekranas U17, 13.30 hod.: Michalovce U19 – Ekranas U19, 15.00 hod.: Legia Varšava U19 – Slovensko U17, 16.15 hod.: Michalovce U17 – Ekranas U17, 17.30 hod.: Legia Varšava U17 Prešov U17.

Piatok 25. 2. 2011 o 9.00 hod.: Michalovce U19 – Legia Varšava U19, 10.15 hod.: Slovensko U17 Ekranas U19, 11.30 hod.: Michalovce U17 – Legia Varšava U17, 12.45 hod.: Ekranas U17 – Prešov U17.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *